Benešovsko – Okresní fotbalový přebor Ferdinand odjel 19. kolo.

SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Ilustrační fotoAutor: Vratislav Kubásek

DOLNÍ KRALOVICE – POSTUPICE 4:1

Hosté byli v oslabené sestavě po většinu prvního poločasu pod tlakem. Ve 14. minutě zakončil únik Vošického střelou do prázdné branky J. Maršoun. Za dvě minuty se Vošický hlavou trefil po rohovém kopu J. Bočka. Po několika dalších šancích domácích se prosadil až ve 42. minutě opět Vošický, kterému míč předložil J. Boček po úniku.
Druhá půle přinesla jiný obraz hry. Domácí vystřídali tři hráče a uspokojení vedením přestali hrát. Postupičtí se začali objevovat před brankou, do té doby nevytíženého J. Doležala, kterého v 63. minutě překonal Chudlářský z malého vápna. Následně se Kralovičtí vzpamatovali a po technické střele Holby do tyče a dorážce Maliny navýšili vedení na 4:1. Vzápětí byl vyloučený hostující Šetek. Ve zbytku utkání byla hra vyrovnaná a neurovnaná, s občasným zajiskřením před brankami. Gól však již hojná návštěva neviděla.

Branky: 16. a 42. Vošický, 14. J. Maršoun, 68. Malina – 63. Chudlařský. Rozhodčí: Malý. ŽK: 2:4. ČK: 69. Šetek (P). Diváci:80. Poločas: 3:0. Dolní Kralovice: J. Doležal – Pitelka, Bystričan (46. Prchal), Roháč, Jiří Marušák – L. Doležal (46. Malina), Vrkoslav, Hanousek, J. Maršoun (72. Rud. Šaman) – Vošický, J. Boček (46. L. Holba). Postupice: Gruber – Vender (81. Mrázek), Řezníček, P. Mareš, Žížala, J. Mareš, Bervida, Chudlařský, Šetek, Kladiva, Zvíhal.

SK NAČERADEC – SOBĚHRDY 3:2

Konečně kompletní domácí spálili na začátku dvě šance. A tak udeřili hosté po úniku Bohaty a zakončení J. Bartíka. Ve 22. minutě ale domácí kontrovali podobnou akcí T. Postřihače s Jeništou. Poté se hrál solidní fotbal, ale lepší hosté, do vyloučení Bohaty, Císaře nepřekonali. V 75. minutě ukázal výborně hrající mladíček T. Postřihač záda soběhrdským hráčům a dostal domácí do vedení. Vzápětí ale lehkou střelou Hlavničky z 25 metrů hosté, podporováni silnou diváckou podporou, vyrovnali. V infarktovém a ofenzivním závěru neproměnil J. Bartík sólo na Císaře, naopak na druhé straně se radovali domácí, když střelu J. Zváry ještě Oberleitner vyrazil, ale na dorážku P. Postřihače již nestačil – 3:2.

Branky: 22. Jeništa, 75. T. Postřihač, 90. P. Postřihač – 7. J. Bartík, 77. Hlavnička. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 4:2. ČK: 64. Bohata (S).Diváci: 60. Poločas: 1:1. SK Načeradec: Císař – Smetana, Janák, Fehar, Suchopár – T. Postřihač, J. Zvára, Pokorný, P. Postřihač – Filip, Jeništa (37. S. Zvára, 85. Hlinský). Soběhrdy: Oberleitner – Prikner, Hlavnička (80. M. Vilímek), Jonszta, Procházka, Černý, T. Vilímek, Rozehnal, Škvor, J. Bartík, Bohata.

VRCHOTOVY JANOVICE – PŘESTAVLKY 2:4

Domácí v silně okleštěné sestavě začali utkání nebojácně a v 11. minutě proměnil T. Lacina penaltu. Hosté vyrovnali ve 23. minutě J. Mikulandou a za chvíli otočili skóre Taurem po hrubce domácí obrany.
Ve druhém poločase převzali iniciativu Přestavlčtí a v 55. minutě navýšili vedení tečovanou střelou Kačírka. Janovičtí se sice snažili, ale v pohodě hrající hosté vedení kontrolovali, navíc nastřelili tyč a trestný kop P. Mrázka vyrazil gólman Bursík. Následně byl vyloučen hostům po druhé žluté kartě Brambora a v 82. minutě snížil nádhernou trefou T. Lacina. Hosté i v deseti ale drama nepřipustili a za chvíli upravil M. Pohůnek na konečných 2:4.

Branky: 11. (z PK) a 82. T. Lacina – 23. J. Mikulanda, 28. Tauer, 55. Kačírek, 84. M. Pohůnek. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 2:4. ČK:64. Brambora (P). Diváci: 80. Poločas: 1:2. Vrchotovy Janovice: M. Bursík – Suchan, Kadlec, Sochůrek (65. Čedík), Rezek – Szekér (85. O. Lacina), T. Lacina, Havlín (58. P. Dvořák ml.), Hampl, Rouš, Novotný (76. L. Dvořák). Přestavlky: Bečvář – F. Jendele, J. Mikulanda, M. Mrázek, Kondáš, Kučera, Kačírek, P. Mrázek, Tauer (87. Drazdík), Brambora, M. Pohůnek (90. L. Bursík).

NEVEKLOV – MARŠOVICE 1:0

Před více jak 200 diváky se hrál ve šlágru kola opatrný fotbal a ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu. Hrálo se hlavně ve středu pole a bojovalo se o každý balón. První a jediná branka utkání padla v 17. minutě po centru Hlaváče z levé strany, který lehce tečoval Stibůrek. Maršovice měly v zápase pouze jednu vyloženou příležitost, když ve 37. minutě minul ve vápně Znamenáček centr z levé strany, míč se dostal k Laurichovi, ale skvěle vyběhnutý Franěk ho vychytal.
Ve druhém poločase se hosté snažili o vyrovnání, ale za zmínku stál jen přímý kop R. Haška z 20 metrů zlikvidovaný pozorným Fraňkem. Jelikož ani Neveklov už nedokázal žádnou šanci proměnit, skončil zápas zaslouženou výhrou domácích, kteří si opět vychutnali skandovaný potlesk spokojených diváků.

Branka: 17. Stibůrek. Rozhodčí: Švejda. Bez karet. Diváci: 220.Poločas: 1:0. Neveklov: Franěk – Znamenáček, M. Balík (87. Vrkoslav), P. Balík, Zimmel, Šmejkal, Hlaváč (85. Loucký), Čichovský (20. Hameta), Chomát, Vobořil (67. Šiška), Stibůrek.Maršovice: Pechač – Řezníček, D. Zavadil, Šach, Bartoš, Hašek, Laurich, Kopka (37. Procházka), Zderadička, Žížala (67. S. Šetina), Dvořák (83. Hrebičík).

PRAVONÍN – CHOCERADY 5:0

Úvodní půlhodina byla odehrána vlažně. Až ve 31. minutě nezkrotil choceradský brankář Holub střelu z dálky a dobíhající Vlasák pohodlně skóroval. O chvíli později vymetl pavouky v šibenici hostující branky Lejček. Poločasové skóre završil hlavou Vlasák po vybojování míče a centru Přitasila.
Ve druhé části hry si udržovali domácí převahu, což potvrdil gólově Vlasák po pěkné kombinační akci, jenž tak zkompletoval hattrick, a v 68. minutě M. Babický.

Branky: 31., 40. a 47. Vlasák, 35. Lejček, 68. M. Babický. Rozhodčí:Rezek. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Pravonín: Doškář – M. Hoch (14. Přitasil, 76. Březina), K. Čáp, Kodeda, Novák, Vlasák, Ondrák (54. Michal Sibal), V. Hrubeš (54. Filip), Lejček, M. Babický, Moudrý (46. P. Studnička). Chocerady: Holub – Benák, Pospíšil, L. Javůrek, Mařinec, Drazdík, V. Kuželka, Pešta, Pavlíček, Sisel, Kocábek.

KŘIVSOUDOV – MEZNO 1:2

Hosté vstoupili do utkání živější. Nejprve nastřelili tyč, aby šli v 15. minutě do vedení nadvakrát proměněnou penaltou Pilaře. Za chvíli přidal druhý gól hlavou po dlouhém autu zřejmě nejmenší hráč na hřišti Kubec. Až poté se domácí probrali a J. Jakl snížil hlavou po chybě špatně vyběhnuvšího Jakuba Ploce. Poté se hra odvíjela spíše ve středu pole, a nejvíc vzrušil střet brankáře P. Veselky s mezenským Čeňkem, který oba nakonec odnesli střídáním.
Ve druhém poločase hosté stále hrozili rychlonohými útočníky a domácí se tlačili před jejich branku, ale ve většině akcí jim chyběl klid. Akcie Křivsoudova klesly ještě níž po neproměněné penaltě. Naopak ty Mezenské udržel vysoko brankář Jakub Ploc, když ho ve dvou stejných situacích hlavou nepřekonal Ptáček.

Branky: 25. J. Jakl – 15. Pilař (z PK), 21. Kubec. Rozhodčí: M. Šíma.ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Křivsoudov: P. Veselka (52. Anděl) – Nedbal, Doležal, F. Vopěnka (26. O. Veselka), Zelenka, Ptáček, Štika, Křišta (84. Vašek), Zeman, J. Vopěnka, J. Jakl. Mezno: Jakub Ploc – Bursík, Kubec, D. Helma, Čeněk (40. F. Helma), Michálek, Heráň (81. Horváth), Doskočil, Růžička, Pilař, Jiří Ploc.

CHOTÝŠANY – POPOVICE 4:1

V úvodu dostal Matuška hosty do vedení. Chotýšany se ale hnaly za vyrovnáním, což se jim podařilo ve 24. minutě, když přihrávku A. Koreckého srazil hostující obránce do vlastní sítě. Více šancí první poločas nenabídl a do kabin se šlo po mizerném výkonu týmů, odpovídající úrovni čtvrté třídy.
Ve druhém poločase se již hra zlepšila s domácí větší snahou. Do vedení se dostali záhy, když kapitán Straka proměnil penaltu. Popovické náznaky protiútoků nic nepřinesly, a tak udeřili opět domácí, když po presinku zachytil „malou domů" Adam Hanibal a po obhození brankáře skóroval do prázdné brány – 3:1. Definitivnípojistku Chotýšan přidal v 75. minutě A. Korecký, když nejprve proti Heřmánkovi zklamal, aby si ho po chvíli kličkou vychutnal.

Branky: 24. a 75. A. Korecký, 49. Straka (z PK), 68. Adam Hanibal – 2. Matuška. Rozhodčí: Hejný. ŽK: 3:3. Diváci: 75. Poločas: 1:1.Chotýšany: Vejvoda – Straka, Khandl, Filip, Povolný – Adam Hanibal, M. Říha (70. Aleš Hanibal), Shapoval (58. Vaňkát), Š. Korecký (54. L. Sysel) – Herwig, A. Korecký. Popovice: P. Heřmánek – T. Zach (46. Jakub Hovorka), Veselý (71. Kaucký), Mrkvička (36. Jiří Hovorka), Kašpar – O. Zach, Páv, Vilímek, Žížala – Kopecký, Matuška.

1. Neveklov⋌ 19 15 3  1 61:14 48
2. Maršovice⋌ 19 13 1  5 49:21 40
3. Sokol Přestavlky⋌ 19 11 5  3 36:18 38
4. Vrch. Janovice ⋌ 19 11 3  5 48:40 36
5. Pravonín⋌ 19 11 2  6 54:36 35
6. Soběhrdy⋌ 19  8 4  7 41:30 28
7. Chocerady⋌ 19  7 3  9 30:38 24
8. Chotýšany⋌ 19  7 3  9 34:52 24