SK Načeradec - SOKOL CHOTÝŠANY 7:2 (3:2)

21.10.2013 11:50

Hráno:   20.10.2013, od 15:30 hod, 19°C, polojasno

Hodnocení: D
omácí se ujali vedení již ve 30 vteřině zápasu, po přesné hlavičce Jeništy. Během úvodních 15 minut ještě zahodili další 3 ložené šance. Poté však převzali iniciativu hosté a byli velmi blízko vyrovnání. Po půlhodině hry ovšem 2x po sobě skóroval Voženílek a zdálo se být rozhodnuto. Opak byl však pravdou, hosté těsně před koncem poločasu 2x potrestali hrubé chyby načeradských obránců a vypadalo to na drama. 2. poločas však proběhl plně v režii domácích, kteří předváděli spoustu pěkných akcí a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce. Střelecky se blýskli oba načeradští útočníci.

Góly:  4x Jeništa, 3x Voženílek - Kodecký, Hanibal

Nastoupili:
SK Načeradec: Humpolík - Smetana M, Štamberg, Dražďák, Franc - Čáp L, Urban, Vobořil, Suchopar - Voženílek, Jeništa + Kříž

SOKOL CHOTÝŠANY: Matoušek - Sysel, Kodecký, Hanibal, Sysel, Matoušek, Straka, Říha, Khandl, Povolný, Filip

Rozhodčí: Kromka + Špička a Berenda

V Načeradci velebí Jeništu a Voženílka

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Jana Říhová

Benešovsko – Okresní fotbalový přeboru měl na pořadu deváté kolo. Šlágr kola rozhodly Maršovice již v první půlhodině třemi góly, lídr z Divišova naděloval a stále je bez ztráty květinky, kanonýr Jankova Horčička pověsil hattrick do sítě Neveklova.

SK NAČERADEC – CHOTÝŠANY 7:2

V souboji mužstev ze spodku tabulky se domácí ujali vedení již ve 30 vteřině zápasu, po přesné hlavičce Jeništy. Navíc během čtvrthodiny zahodili další tři vyložené šance. Poté však převzali iniciativu hosté a byli velmi blízko vyrovnání. Po půlhodině hry ovšem dvakrát po sobě skóroval Voženílek a zdálo se být rozhodnuto. Opak byl však pravdou, když hosté těsně před koncem poločasu dvakrát potrestali hrubé chyby načeradských obránců.
Drama se však ve druhém poločase nekonalo. Domácí zcela druhé dějství opanovali, předváděli spoustu pěkných akcí a díky střelecky aktivním útočníkům Jeništovi a Voženílkovi zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.

Branky: Jeništa 4, Voženílek 3 – Korecký, Adam Hanibal. Rozhodčí: Kromka. Poločas: 3:2. SK Načeradec: Humpolík – M. Smetana, Štamberg, Dražďák, Franc – L. Čáp, Urban, Vobořil, Suchopar – Voženílek, Jeništa. Střídal: Kříž. Chotýšany: Matoušek – Josef Sysel, Korecký, Adam Hanibal, Jaroslav Sysel, Matoušek, Straka, Říha, Khandl, Povolný, Filip.

DIVIŠOV – VRCH. JANOVICE 5:0

Lídr tabulky měl od začátku balon více pod kontrolou, ale nedokázal se gólově prosadit. Vše mu usnadnil hostující Němec, který se mezi 30. až 35. minutou inkasoval zbytečně dvě žluté karty a šel se tak předčasně sprchovat. Do konce první půle se prosadil Campodonico a ve druhém poločasu pokořili domácí hostujícího gólmana dalšími čtyřmi góly, když dvakrát zavěsil i nejlepší střelec okresního přeboru Zdeněk Pekárek.

Branky: Zd. Pekárek 2, Campodonico, L. Svoboda, Macháček. Rozhodčí: Malíř. ŽK: 3:4. ČK: 35. Němec (VJ). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Divišov: J. Hanuš – Blažíček, Macháček, Lehán, Martin Hanuš – Campodonico, Marek Hanuš, Vávra, L. Svoboda – Zd. Pekárek, Jíša. Střídali: Štěpnička, J. Pekárek. Vrchotovy Janovice: Vávra – Bureš, Hampl, Suchan, Kahoun – Kleňha, Linhart, Rouš, Potůček – Němec, Hrdlovič. Střídali: Bursík, Pichl, Procházka, Kudrna.

MARŠOVICE – STRUHAŘOV 3:0

Utkání mužstev z popředí tabulky začalo šancí hostů těsně vedle. Pak převzali taktovku domácí a mezi 9. až 31. minutou rozhodli o osudu velice zajímavého zápasu. Nejprve si dezorientovaný Dudík srazil míč do vlastní sítě po rohu Šacha, následně Žížala parádními nůžkami překonal Pavla Pessra podruhé a třetí gól, měl na svědomí znovu Žížala, když vystihl špatnou zpětnou přihrávku a po sóle přeloboval struhařovského brankáře.
V úvodu druhého dějství, mohl Žížala zkompletovat hattrick, ale tentokrát po sóle nastřelil nohu P. Pessra. Poté se začali prosazovat i hosté, ale šance neproměnili. Nejprve předvedl po krásném zaběhnutí za obranu a následném sóle Koblasy fantastický zákrok brankář Fillip, jenž si poradil i s hlavičkou D. Sysla, kterou vytáhl na břevno a míč uklidil do bezpečí Procházka. Na druhé straně Fišer po centru Zavadila hlavičkoval těsně vedle. Následně se utkání v poklidu dohrálo. Maršovice si upevnily druhé místo v tabulce včetně impozantního skóre z pěti domácích utkání 27:0.

Branky: 20. a 31. Žížala, 9. vlastní Dudík. Rozhodčí: Švejda. ŽK: 1:3. Diváci: 110. Poločas: 3:0. Maršovice: Fillip - Zderadička, Bartoš, Procházka (77. Hrebičík), Řezníček - Šach, Hlaváč, R. Hašek, Zavadil - Žížala, Fišer (72. Šetina). Struhařov: P. Pessr - Hovorka, Dudík, O. Hroch, Kůstka (46. Zmek), Veselý, D. Sysel, L. Sysel (46. J. Hroch), Hanibal, J. Sysel, Koblasa.

DOLNÍ KRALOVICE – PŘESTAVLKY 2:1

Zápas začali domácí aktivně a po několika šancích byl ve vápně skluzem zbytečně faulován Vošický, který by asi míč unikající do autu nedohnal. Penaltu ve 20. minutě s přehledem proměnil Zubec. Další akce Kralovičtí nedotáhli do gólového konce, a tak ke slovu přihlásili hosté. Získali územní převahu a několik příležitostí. Ta největší skončila ve 34. minutě po chytrém obstřelu z poměrně velké vzdálenosti na tyči. Další dvě již zlikvidoval J. Doležal vynikajícími zákroky.
Druhá půle se trochu podobala první. Domácí opět předvedli několik dobrých příležitostí, aby se dočkali branky z druhé penalty nařízené v 72. minutě po faulu gólmana na pronikajícího Hanouska. Zubec podruhé prokázal klidné nervy a střelou po zemi doprostřed branky zvýšil na 2:0. Hosté se v průběhu poločasu snažili využívat své dva hroty, které několikrát nadělaly hodně starostí domácím obráncům. Po druhé obdržené brance převzali Přestavlčtí iniciativu a domácí nestíhali likvidovat nebezpečné výpady záložníků a dokonce i obránců po stranách. Po jednom takovém se dostali až před gólmana a s notnou dávkou štěstí, dopravil míč do sítě Velebil. V závěru sice hosté hodně tlačili, ale domácí těsnou výhru uhájili.

Branky: Zubec 2 – Velebil. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Pitelka, Roháč – Vošický, Zubec, Hanousek, Malina (86. Maršoun), Jan Marušák – Rudolf Šaman (75. Pitliak), J. Boček (61. T. Jelínek). Sokol Přestavlky: Bečvář – Sisel, Berka, Pantoflíček, Pivoňka (18. M. Mrázek), Braný, Kačírek (64. Velebil), P. Mrázek, Blokeš (74. Pohůnek), Brambora, Mastný.

JANKOV – NEVEKLOV 4:1

Od úvodu utkání byli aktivnější domácí a kanonýr Horčička se prosadil gólově hlavou. Až do konce prvního poločasu se Jankovští neustále tlačili do útoku, ale své šance neproměnili. Hosté se sice snažili o rychlé kontry, ale dobře hrající domácí obrana jim vždy vystavila stop.
Druhý poločas otevřel svojí druhou brankou Horčička, když zakončil rychlou kombinanční akci. Poté si domácí obrana vybrala slabší chvilku, když nejlepšího hráče Neveklova Čichovského, nechala projít od poloviny hřiště až do zakončení, které provedl bravůrně. Ihned po rozehrání ale unikl Horčička, přeloboval brankáře téměř z nulového úhlu a dovršil svůj hattrick. Poté již měli domácí utkání plně ve své režii a ještě neproměnili řadu šancí. Na konečných 4:1 dorazil míč po závaru do prázdné brány Říha.

Branky: Horčička 3, Říha – Čichovský. Rozhodčí: Cacák. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Peroutka, Procházka, Balík, P. Skála, Říha, Vrzal, L. Skála, Horčička. Střídali: Šimánek, M. Čermák, Kratochvíl. Neveklov: Kolev – Zimmel, Havránek, Novák, Znamenáček, Čichovský, Hameta, Šteiger, Semerád, Král, Kozel. Střídali: Loucký, Jan Novotný, Jakub Novotný.

JÍROVICE – MEZNO 1:0

Obě mužstva se zasloužila o to, že se utkání odehrálo v poměrně vysokém tempu a velkým nasazením. Domácí se snažili jít do zakončení a hosté naopak neustále hrozili z rychlých brejků. Jírovičtí se nakonec dočkali, když hostující obrana zastavila nedovoleně v šestnáctce pronikajícího domácího hráče. Z penalty se Stibůrek nemýlil a rozhodl o tom, že tři body zůstaly v Jírovicích.

Branka: Stibůrek (z PK). Rozhodčí: Hocek. ŽK: 2:3. Diváci: 35. Poločas: 0:0. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Stibůrek, Krákora, Sahula, Mizera, Pokorný, Svoboda, Pazdera, Kulda. Střídali: Klepl, Beneš, Pěkný. Mezno: Doskočil – Lukáš Homola, Kuvajt, Babický, D. Homola, Novotný, Kubec, Barták, Skopec, Macko, L. Homola. Střídali: Říha, Mazour, Šváb.

POPOVICE – PRAVONÍN 1:6

Domácí opět potvrdili, že popovický fotbal prochází krizí a po 20 minutách bylo po čtyřech brankách hostů utkání prakticky rozhodnuto. Ve druhé půli přidali Pravonínští ještě dvě branky do otevřené obrany domácích, o jejichž čestný úspěch se postaral Veselý.

Branky: Veselý – Zavadil 2, Z. Ondrák, M. Babický, Studnička, D. Vlasák. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:4. Popovice: P. Heřmánek – O. Vondruška, Žížala (V. Slepička), Hocek, Jakub Hovorka, Jiří Hovorka (Beránek) – Kašpar, Borovec, Kaucký, Kropáček (Matuška) – Veselý. Pravonín: Doškář – Hrubeš, T. Babický, M. Hoch, Zavadil – Studnička, Javorský, L. Vlasák, Kodeda, – M. Babický, Z. Ondrák. Střídali: D. Vlasák, P. Hoch, Michal Sibal, Marek Sibal.

1. Divišov⋌ 9 9 0 0 30:5  27
2. Maršovice⋌ 9 8 0 1 36:4  24
3. Jankov⋌ 9 7 0 2 22:10 21
4. Struhařov⋌ 9 6 1 2 22:11 19
5. Jírovice⋌ 9 5 2 2 12:11 17
6. Pravonín⋌ 9 5 0 4 25:22 15
7. Neveklov⋌ 9 3 2 4 20:19 11
8. SK Načeradec⋌ 9 3 0 6 21:28  9