SK Načeradec - TJ Sokol Pravonín 1:0 (1:0)

03.05.2013 21:39

Hráno:  1.5.2013, od 14:30 hod, 15°C

Hodnocení:   Pravoňští trénují 2x (!) týdně (ani si nechci představit, co by bylo, kdyby naši začali trénovat třeba 1x týdně!!!!!!!!!) a mají slušně poskládaný tým mladíků kolem bratrů Babických a Moravce, vezou se na vítězné vlně, a neschází jim sebevědomí. Jejich největší devíza je, že všichni (na rozdíl od nás)pravidelně chodí na zápasy, vyhýbají se jim zranění, a zatím se jim daří obracet pro ně nepříznivý vývoj zápasu, třeba i v samotném závěru utkání. V derby jsme hned ve 2´ kopali TK z 18 m, za ruku T. Babického a D. Čáp mířil přesně - 1:0. Ve 14´ trefil Suchopar z 9 m, v jasné šanci, pouze obránce na brankové čáře!  Ve 21´ se rozpoutaly vášně. Centrovaný TK Moravce ze strany, sice skončil z jeho kopačky v naší síti, ale před naším brankářem se v ofsajdovém postavení aktivně zapojili do hry bratři Babičtí (oba byli v pohybu a ve výskoku, a snažili se hlavičkovat do branky), takže sudí, dle mého názoru, naprosto správně branku neuznal! Sprosté nadávky od M. Babického nepotrestal červenou, ale pouze žlutou kartou... Ve srovnání s těmito nadávkami jsou naši (v předešlých zápasech) vyloučení Žůrek nebo Vobořil andílci, a to dostali stopku na 6 a 8 zápasů - to by bylo pro Pravonín hodně citelné oslabení do dalších zápasů! Zbytek poločasu se hrálo víceméně na soupeřově polovině, ale bez gólových šancí. 2. poločas jsme sehráli takticky velmi dobře. Hosté se pouštěli do zbrklých útoků, nakopávali míče, ale naší defenzívě se vcelku v pohodě dařilo bránit, i proto, že trenér Štěpánek na nastalou situaci včas zareagoval přeskupením některých hráčů. Naopak naše protiútoky a RK byly obrovsky nebezpečné. Bohužel jsme dávali Pravonínu  naději na zisk bodu až do poslední minuty, protože naprosto ložené šance zahodil Voženílek, Jeništa, 2x Urban i Pokorný. Škoda, protože výsledek mohl a měl být daleko jasnější. Hosté by si pak nemohli tolik stěžovat na neuznanou branku, tím spíš, že z jejich strany došlo k ohrožení naší svatyně pouze 2x! Jednou šla slabá střela z vápna asi půl metru mimo a podruhé nádherně a tvrdě hlavičkoval T. Babický ze 16 metrů, cca 1m vedle pravé tyče. Hodně nám pomohlo, pro nás těžko pochopitelné, střídání pravoňského dělníka - Moravce, cca 20´ před koncem, asi měl nějaký zdravotní problém.

Závěrem musím reagovat na některé invektivy Miloše F. -  je o nějaký rok mladší, takže toho ještě ve fotbale zažil o něco méně, než já, protože zářez od rozhodčího - tak ten Miloši vypadá úplně jinak a nepřeju Ti ho zažít, to si pak opravdu říkáš, jestli Ti stojí za to dělat, a na rozdíl od Tebe, ještě finančně sponzorovat fotbalový oddíl?! Jestli je v Načeradci zvykem začínat o 10 minut později nevím, ale jestliže jsme nerozchodili sice starou, ale jindy funkční tiskárnu, to se prostě stane... Neudělení 2. ŽK Dražďákovi v 60´ -  p. Mrázek asi 2. ŽK mohl udělit, ale ve 21´ měl být venku Michal B. za sprosté nadávky rozhodčímu. Za dvě žluté by Dražďák stál nejspíš 1 zápas, ale Michal za hrubou urážku tak 6-8 zápasů - komu tedy sudí pomohl více? Já, i Ty trénujeme děti, určitě na tréninku používáš stopky - ber si je, jako já, i na zápasy dospělých. Nebudeš potom psát, že se hrálo 44´! 1.poločas odpískal rozhodčí v čase 44:48´, což je bez 12ˇˇ 45´ a 2. 45:05´ , ale stejně oba víme, že "nejpřesnější" jsou vždy hodinky rozhodčího... Nenastavení za 3 střídání? - Tak za prvé, střídalo se 2x - přečti si pravidla o nastavení hrací doby, a ještě si nalistuj pravidlo ofsajdu. Neustálé zdržování? Asi jsem byl na jiném zápase... Nebyly k dispozici náhradní míče? - Jsme chudý oddíl, ale hrálo se s 5(!) míči. Závěrem - zbytečně nebreč a dýchej z hluboka, je sice asi k naštvání, že jste s námi v sezóně 2x prohráli, dokonce jste nám ani nevstřelili branku, ale vedete o 6 bodů a vše máte ve svých rukách (nohách). My už jsme ne-postup zapili a můžeme si za každou naší bodovou ztrátu sami, jenom sami!

Nastoupili: Smetana J -  Smetana M, Dražďák, Štamberg, Strnad - Čáp, Pokorný, Urban, Suchopar - Voženílek, Jeništa + Kříž

Trenér:  Štěpánek Josef

Rozhodčí: p. Mrázek z Vrchotových Janovic

Góly:  Čáp David

Vedení mužstva: Postřihač Ing., Zamrzla Ing.

TABULKA
Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body PK (Prav)

1. Pravonín 18 15 1 2 59: 12 46   ( 22)

2. SK Načeradec 18 12 4 2 51: 21 40   ( 13)

3. Postupice 18 12 3 3 61: 29 39   ( 12)

4. Kondrac B 18 8 6 4 40: 29 30   ( 3)

5. Křivsoudov 18 9 2 7 66: 38 29   ( 2)

6. Tichonice 18 7 7 4 33: 31 28   ( 1)

7. FK Bílkovice 18 7 3 8 39: 42 24   ( 0)

8. Čechtice 18 6 5 7 42: 51 23   ( -4)

9. Struhařov B 18 5 6 7 25: 40 21   ( -6)

10. Ratměřice 18 6 2 10 27: 42 20   ( -7)

11. Nesper. Lhota 18 5 1 12 28: 67 16   (-14)

12. Louňovice p.Bl. 18 3 6 9 29: 41 15   (-15)

13. Velíš 18 2 4 12 25: 55 10   (-17)

14. Bl. Načeradec 18 1 6 11 27: 54 9   (-18

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z webu Pravonína

žlutá karta - Babický M.

sestava - Doškář D. - Hrubeš V., Kodeda J., Babický T., Zavadil V. - Lejček J., Javorský L., Sibal Mich., Moravec L.(70´Janáček M.) - Babický M., Hoch P.(46´Ondrák Z.)

připraven - Sibal Mar.

komentář trenéra - Utkání z velice kvalitním soupeřem, druhým celkem tabulky. SK Načeradec disponuje výbornými fotbalisty, první poločas nás přehrával ve všech směrech, hlavně v nasazení, my si neuměli pořádně nahrát, skoro všechny souboje o míč prohrávali a než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 1:0, po dvou zbytečných ztrátách ve středu hřiště přišel faul cca 18 metrů od brány a trestný kop již ve 3´ domácí proměnili. My se před bránu dostávali sporadicky. V 20´ Moravec zahrával přímý kop z boku hřiště, centr se mu nepovedl, míč směřoval přímo na osamoceného brankáře, ale míč podběhl a skončil k údivu všech v bráně, ale rozhodčí nepochopitelně pro údajné ofsajdové postavení našich hráčů gól neuznal, i když brankáři nikdo nebránil. Do konce poločasu se z naší strany nic nezměnilo, malý pohyb, špatné přihrávky, žádná střela. Druhý poločas, po vystřídání a pohovoru z hráči, jsme pomalu začali soupeře přehrávat, hru otevřeli. Kolem 60´ domácí odpadli fyzicky a my stupňovali tlak. Při příchodu M.Janáčka jsme ještě zkvalitnili útok, ale neměli jsme tolik štěstí dát gól. Domácí už jenom hrozili z rychlých protiútoků, nějaké šance neproměnili. Tutovku měl M. Sibal, bohužel mířil vedle. Za druhý poločas mužstvo chválím, kdybychom takhle hráli i první, nějaký bod bychom určitě odvezli. Domácím blahopřeji k vítězství, určitě mužstvo Načeradce nemá za potřebí pomoci rozhodčího, jak jsem již uvedl, disponuje na třetí třídu kvalitním kádrem. To co s námi předvedl rozhodčí p. Mrázek, jsem nečekal, do této doby jsem ho považoval za nejlepšího rozhodčího na okrese. Zápas začal, jak je v Načeradci zvykem, s desetiminutovým zpožděním, neuznaný zcela regulérní gól, neudělení druhé žluté karty za jasný faul zezadu bez míče (60´), ukončení obou poločasů ve 44´(troje střídání, neustálé zdržování, nebyly k dispozici náhradní míče), doteď to nemohu rozdýchat. Pokud se bude opakovat takové rozhodování rozhodčích, zápasy se nebudou rozhodovat jenom na hřišti, tak budu zvažovat konec z trénováním dospělých, to nemám zapotřebí. MF.