SK Načeradec - TJ Sokol Přestavlky 3:2 (3:1)

07.10.2013 08:46

Hráno:   6.10.2013, od 16:00 hod, 13°C, zataženo

Hodnocení:   Domácí mužstvo se potýká s velkými absencemi hráčů, přesto v 1. poločase diktovali tempo hry načeradští. Nejlepší na hřišti byl s chutí hrající Novák. Vstřelil úvodní gól, nahrál na dvě branky a ještě trefil břevno. Bohužel, po přestávce již nemohl kvůli zdravotním problémům nastoupit, což se výrazným způsobem projevilo na hře domácích. V úvodu 2.poločasu odmítl rozhodnout Voženílek, když hlavou netrefil  odkrytou branku Přestavlk. Hosté postupně získávali převahu, vstřelili Pantoflíčkem kontaktní gól, z trestného kopu trefili tyč a několikrát se blýskl skvělými zákroky domácí gólman Humpolík. Posledních 15 minut měli Přestavlky až drtivou převahu, ale všechny body nakonec se štěstím zůstaly v  Načeradci.

Nastoupili:   Humpolík - Smetana M, Štamberg, Vobořil, Dražďák - Čáp L, Urban, Pokorný, Suchopar - Voženílek, Novák  +  Smetana J, Kříž

Z různých důvodů nehráli:   Čáp D, Růžička + Jeništa, Pokorný, Postřihač, Franc, Strnad

Trenér:  Štěpánek Josef

Vedení mužstva:  Ing. Postřihač, Grohmann

TJ Sokol Přestavlky: Bečvář - Novák, Berka, Pantoflíček, Pivoňka, Mrázek M, Kroulík, Mrázek P, Braný, Pohůnek, Mastný + Sisel, Bursík, Brambora

dnes 13:31

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor měl na pořadu 7. kolo. Divišovský sniper Zdeněk Pekárek pětkrát rozvlnil síť, domácí celky v kole ctily heslo můj dům, můj hrad a hosté nezískali ani bod.

JÍROVICE – PRAVONÍN 3:2

Utkání se hrálo v poměrně svižném tempu. V prvním poločase se prosadili pouze hosté z penalty. Do druhé půle domácí nastoupili s odhodláním vývoj utkání obrátit, což se podařilo. Hostům během půl hodiny nasázeli tři góly a spoustu dalších šancí nedokázali proměnit. Pravonín ještě v závěru zápas trochu zdramatizoval po domácí chybě, ale tři body zůstaly zaslouženě v Jírovicích, které šly za výhrou více než hosté.

Branky: Sahula 2, Stibůrek – T. Babický, Vlasák. Rozhodčí: Mikolášek. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Diváci: 45. Poločas: 0:1. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Beneš, Sahula, Pěkný, Stibůrek, Pokorný, Svoboda, Pazdera, Kulda. Střídali: Klepl, Hořejší, Holeš, Reinberger. Pravonín: Doškář – Hoch, Lejček, Kodeta, Zavadil, T. Babický, L. Vlasák, M. Babický, Hrubeš, Javorský, Studnička. Střídali: Ondrák, D. Vlasák, Sibal.

MARŠOVICE – MEZNO 4:0

Diváci viděli dva rozdílné poločasy. Domácí začali velmi aktivně – kanonýra Žížalu dvakrát zastavil brankář Doskočil a Zavadilova střela se mezi brankové tyče nevešla. Ve 22. minutě se již radovali, když R. Hašek v akrobatické pozici hlavičkoval po rohu Šacha do sítě. Vzápětí mohl Šimák vyrovnat, ale po uvolnění trefil jen náruč Fillipa. A tak udeřili opět domácí, když po rychlém zatažení a přesné přihrávce Šacha se na třetí pokus Žížala nemýlil. Do přestávky ještě Zavadil po sóle a střele z úhlu dvakrát v zakončení zklamal.
Druhý poločas domácí nezačali vůbec dobře, prakticky si nepřihráli a hosté se začali tlačit před jejich branku. V 58. minutě zakročil reflexivně Fillip po střele Šimáka z šesti metrů a vyrazil míč nad břevno. Tlak hostů snížení nepřinesl, naopak domácí se v závěru vzpamatovali a přidali ještě dvě branky. Nejprve proměnil Hlaváč penaltu po faulu na Žížalu a konečnou podobu výsledku dal po nejhezčí akci zápasu Fišer, jenž po kolmici Šacha přeloboval vyběhnuvšího Doskočila. K zápasu, který se musel divákům líbit, přispěl i výborný výkon rozhodčích v čele s hlavním Dolejšem.

Branky: 22. R. Hašek, 42. Žížala, 80. Hlaváč (z PK), 88. Fišer. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Maršovice: Fillip – Zderadička, Bartoš, Procházka, Hampešt – Šach, Hlaváč (80. Řezníček), R. Hašek, Šetina (57. Fišer) – Žížala, Zavadil (69. Hrebičík). Mezno: Doskočil – Lukáš Homola, Kulvajt, D. Homola, Novotný (30. Barták), Říha, Kubec, Helma, Šimák, Skopec (73. Mazour), Ladislav Homola.

JANKOV – VRCHOVICE JANOVICE 3:0

Jankovští zahájili zápas náporem, který během čtvrthodiny dvakrát díky Horčičkovi přetavili v branky. První gól vstřelil sám a druhý kanonýr připravil pro Vrzala před prázdnou branku, po obejití dvou protihráčů. Po zbytek prvního poločasu byli domácí aktivnější, ale další šance neproměnili, když lob Balíka minul branku o centimetry a rána Lukáše Skály skončila na břevně. Hosté hrozili jen ze standardních situací.
Po přestávce se Janovičtí zlepšili, Jankovské zatlačili do obrany, ale měli vychýlenou mušku, když všechny nadějné akce končily mimo tyče domácího brankáře. Jankov naopak podnikal do otevřené obrany rychlé brejky, při kterých hosty podržel brankář Vávra. Skóre utkání završil v závěru Horčička, který po rychlém brejku obešel i gólmana Vávru a zavěsil do prázdné branky.

Branky: Horčička 2, Vrzal. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Peroutka, Procházka, Balík, P. Skála, Uhliar, Vrzal, L. Skála, Horčička. Střídali: Vosátka, Šimánek. Chotýšany: Vávra – Střihavka, Hampl, Suchan, Kahoun, Sázavský, Linhart, Bureš, Vrkoslav, Potůček, Němec. Střídali: Bursík, Procházka.

POPOVICE – DOLNÍ KRALOVICE 1:0

zápase mužstev ze spodku tabulky začali lépe hosté, když Popovice musel třikrát podržet brankář Pavel Heřmánek. Poté se až do konce první půle hrál bojovný fotbal ve středu hřiště. Jen z ojedinělé střely V. Slepičky zazvonilo břevno. Když ani standardní situace nezměnily skóre, šlo se do kabin za bezgólového stavu.
Ve druhé půli se odehrál stejný scénář s bojem mezi šestnáctkami. Rozhodnutí přinesl v 65. minutě nechytatelnou dělovkou domácí Žížala. V závěru došly Popovickým síly, soupeř je přitlačil, ale bez větší příležitosti. Nervozita hostů vyvrcholila v nastavení, když Boček „sestřelil" bez míče popovického obránce. Vyhrocenou situaci vyřešil rozhodčí Urban konečným hvizdem.

Branka: Žížala. Rozhodčí: Urban. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Popovice: P. Heřmánek – Kaucký, Kašpar, Hocek, Jakub Hovorka – V. Slepička (55. Kropáček), Borovec, Žížala (80. Vondruška), Matuška (75. Beránek), Filip, Veselý. Dolní Kralovice: Doležal – Prchal, Pitelka, Roháč – Vošický, Zubec, Hanousek, Malina – Šaman, Boček, Pitliak. Střídali: Dvořák, Jelínek, Lebeda.

STRUHAŘOV – NEVEKLOV 3:0

Domácí měli v průběhu zápasu navrch a nepřipustili žádnou pochybnost o výsledku. První branku zařídil v 10. minutě Jan Hroch, když vyslal do úniku po levé straně Davida Sysla a následně si naběhl na jeho přihrávku a skóroval. Krátce po přestávce zvýšil Zmek a v 67. minutě stanovil konečnou podobu výsledku Kremina.

Branky: 10. J. Hroch, 51. Zmek, 67. Kremina. Rozhodčí: P. Balík. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Struhařov: P. Pessr – Kůstka, Zd. Pessr, Hovorka, Hanibal – J. Sysel, O. Hroch, Zmek, Koblasa – D. Sysel, J. Hroch. Střídali: Kremina, Veselý, Dudík, L. Sysel. Neveklov: Kolev – Kozel, Havránek, Novák, Znamenáček, Čichovský, Hameta, Semerád, Rabiňák, Vitouš, Šiška. Střídali: Jakub Novotný, Jan Novotný.

DIVIŠOV – CHOTÝŠANY 8:1

Do 38. minuty se hrál vyrovnaný fotbal a nic nenasvědčovalo debaklu Chotýšan. Pak ale načal prvním gólem svůj brankový účet domácí kanonýr Zdeněk Pekárek a s hosty začalo být zle. Ve 43. minutě zvýšil z dálky Vávra. Ještě před poločasovou přestávkou se nechal vyloučit po druhé žluté kartě chotýšanský Straka a Marek Hanuš hlavou zvýšil na 3:0.
Ve druhém poločase si s oslabenými hosty pohrával domácí Zdeněk Pekárek. Čtyřikrát prošel obranou až před gólmana a nedal mu šanci. Své galapředstavení tak zakončil na pěti brankách. V 65. minutě se mezi jeho góly vklínil L. Svoboda, jenž zvyšoval na 7:0. Domácí nechali v závěru po několika nepřesnostech ve středu pole vstřelit hosty alespoň čestný úspěch.

Branky: Zd. Pekárek 5, Vávra, Marek Hanuš, L. Svoboda – Holejšovský. Rozhodčí: Irion. ŽK: 2:1. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Divišov: J. Hanuš – J. Pekárek, Macháček, Štěpnička, Martin Hanuš – Lehán, Marek Hanuš, Vávra, L. Svoboda – Zd. Pekárek, Campodonico. Střídali: Blažíček, Moravec. Chotýšany: M. Matoušek – Sysel, Korecký, Hanibal, Kuthan – Straka, Říha, Vaňkát, T. Matoušek – Povolný, Filip. Střídali: Šícha, Holejšovský.

SK NAČERADEC – PŘESTAVLKY 3:2

Oslabený Načeradec o několik hráčů diktoval v prvním poločase tempo hry. Hlavně Novák, nejlepší hráč na hřišti, byl vidět, když vstřelil úvodní gól, nahrál na další dvě branky, trefil břevno a výrazně tak přispěl k vedení 3:1. Jenže do druhého dějství nemohl kvůli zdravotním problémům nastoupit, což se výrazně projevilo na domácí hře.
V úvodu druhého poločasu ještě Voženílek netrefil hlavou odkrytou branku, ale to bylo z domácí strany vše. Hosté postupně získávali převahu, vstřelili Pantoflíčkem kontaktní gól z trestného kopu, trefili tyč a několikrát se blýskl skvělými
zákroky domácí gólman Humpolík. V poslední čtvrthodině měly Přestavlky drtivou převahu, ale všechny body nakonec se štěstím zůstaly v Načeradci.

Branky: Novák, Voženílek, Vobořil – Braný, Pantoflíček. Rozhodčí: Babický. Poločas: 3:1. SK Načeradec: Humpolík – M. Smetana, Štamberg, Vobořil, Dražďák – L. Čáp, Urban, Pokorný, Suchopar – Voženílek, Novák. Střídali: J. Smetana, Kříž. Sokol Přestavlky: Bečvář – Novák, Berka, Pantoflíček, Pivoňka, M. Mrázek, Kroulík, P. Mrázek, Braný, Pohůnek, Mastný. Střídali: Sisel, Bursík, Brambora.

1. Divišov⋌            7 7 0 0 23:4  21
2. Maršovice⋌       7 6 0 1 31:3  18
3. Jankov⋌            7 6 0 1 18:6  18
4. Struhařov⋌        7 5 1 1 19:8  16
5. Jírovice⋌           7 3 2 2  9:10 11
6. Neveklov⋌         7 3 1 3 18:14 10
7. Pravonín⋌          7 3 0 4 15:21  9
8. V. Janovice⋌      7 2 1 4 15:16  7