14.05.2009 20:33

Hráno : 10.5. 2009, od 15:00 hod, polojasno, 21°C

Sokol Velíš - SK Načeradec  2:2 (1:2)

Hráno : 10.5. 2009, od 15:00 hod, polojasno, 21°C, 20.kolo

Po třech porážkách v řadě jsme nastoupili na horké půdě ve Velíši, s jasným cílem konečně bodovat. Chyběl nám brankář Smetana, Holuj a dlouhodobě zraněný Žemlička. Prvních 10 minut bylo oboustranně opatrných. Postupně jsme však převzali otěže zápasu do svých rukou a hrálo se podle našich not. V 17.min. si naběhl na centr Soukupa Jeništa a hlavou nedal brankáři šanci – 0:1. Hráli jsme s chutí, ale z 5 trestných kopů jsme nedokázali nic vytěžit. Ve 27.min. vybídl Postřihač ke skórování Žůrka, ale ten netrefil ze 2m poloodkrytou branku… Ve 32.min. se ocitli sami před gólmanem Žůrek s Jeništou, ale jejich pokusy z malého vápna pouze trefovali brankářovi nohy a ruce. Poté jsme se 2x marně dožadovali penalty. Zvýšili jsme až ve 36.min. po úniku a chytré střele Postřihače – 0:2. Bohužel jsme na chvíli ztratili koncentraci, čehož domácí využili. Naši špatně odvrácenou hlavičku nakopl směrem na bránu z více než 20m domácí hráč, Císař špatně odhadl dráhu letu míče a ten se odrazil od tyče a po čáře zapadnul za druhou tyč, 39min. -  1:2. Dvě minuty poté šli naši 3 na 1, ale M.Suchopar si ukopl míč… Začátek 2.půle byl neslaný – nemastný a až do 63.min. nestojí za zmínku nic. V této min. jsme zahrávali TK ze strany, ale míč prošel kolem 3 našich hráčů bez zakončení. V 65.min. zahodili domácí 2 vyložené šance. Až do 85.min. se nic významného neudálo. Hrálo se mezi vápny a z naší strany snad stojí za zmínku pouze 2 nadějné hlavičky aktivního Jeništy. Právě v této minutě však sudí dost přísně vyloučil domácího obránce, diváci i hráči začali rozhodčího urážet a sprostě mu nadávat. On místo, aby zápas včas ukončil, nastavoval. V 91.min. jsme dovolili domácím dostat míč do našeho vápna, tam se srazili 2 velíšští spoluhráči, my jsme míč odkopli do autu a domácí spěchali házet aut. Ozvala se však píšťalka, ale k překvapení i domácích, sudí nepískal konec, ale penaltu! 92.min. – 2:2. Dalším překvapením bylo, že se hrálo dál – pro nás bohužel. V 94.min. neudržel nervy na uzdě P.Suchopar a oplácením před zraky rozhodčího nemohl inkasovat jinou, než červenou kartu a oslabí nás na několik zápasů! V 95.min. došlo k nevinnému střetu Zváry s obráncem na hranici vápna a rozhodčí nám penaltu vrátil. Osvědčení exekutoři se báli, trenéři selhali, protože nikoho neurčili a tak vzal odpovědnost na sebe na jaře v pohodě hrající Jeništa, jenže exekuci nezvládl a darovaný pokutový kop kopl vedle… Je to letos již čtvrtá zahozená penalta z naší strany, což už nás stálo 6 bodů. Před zápasem jsme bod brali, ale vzhledem k vývoji utkání jsme ztratili další dva body. Nyní jedeme opět na půdu soupeře, tentokrát do Chotýšan.

Sestava:

Císař

Soukup (Zvára), Smetana M © , Fenár , Renč

Suchopar M, Suchopar P, Žůrek (Vrána), Suchopar J,

Postřihač, Jeništa

Branky:  Jeništa, Postřihač + v 96.min. neproměnil Jeništa penaltu......

Vedení týmu : Postřihač Ing., Grohmann M, Javorský J

Rozhodčí:  Novotný Jos. z Prčic, nepochopitelně oboustranně nezvládl závěr zápasu