Tělovýchovná jednota Sokol Maršovice - SK Načeradec 4:1 (4:0)

16.04.2015 14:14

JANKOV – JÍROVICE 3:0

Od začátku týmy dobře bránily, takže se hra většinou odbývala ve středu hřiště. První šanci hostujícímu Kuldovi zmařil bravurním zásahem gólman Nerad. Skóre otevřel hlavou domácí Hameršmíd po přímém kopu ze strany. Do konce poločasu hrozily týmy pouze ze standardních situací.
V úvodu druhého dějství nepřekonal Horčička tváří v tvář brankáře Ellschlögera. Druhý gól Jankova se tak zrodil opět po standardní situaci, tentokrát se po rohu prosadil Kratochvíl. Hosté se sice snažili o snížení, ale bezchybná jankovská obrana je do žádné šance nepustila. Účet zápasu podtrhl Uhliar po úniku z poloviny hřiště.

Branky: Hameršmíd, Kratochvíl, Uhliar. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:3.Diváci: 80. Poločas: 1:0. Jankov: F. Nerad – Hameršmíd, Kolář, Peroutka, Veselý, Kratochvíl, Skála Říha, Horčička, Vrzal, Uhliar. Střídali: Čermák, Šimánek. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Bubeník, Pokorný, Klepl, Kulda, Krákora, Pazdera, F. Stibůrek. Střídali: Beneš, Skopec, Svoboda, Klucký, Pěkný.

VRCHOTOVY JANOVICE – POPOVICE 3:2

Po úvodním „otukávání" sledovali diváci útočný fotbal. Nejprve ztroskotal Němec na brankáři Heřmánkovi, aby na druhé straně předvedl Vávra efektní zákrok po střele hostujícího Kaňky. Ve 21. minutě se na hranici pokutového území uvolnil Němec a otevřel skóre – 1:0. Po půlhodině hry předvedl dva parádní zákroky brankář Popovic Heřmánek, když vyrazil rohový kop Sochůrka zatočený do branky a poradil si i s dorážkou Střihavky. Ve 35. minutě vyrovnali hosté Kašparem po chytře zahrané standardní situaci. V závěru poločasu ale domácí díky Sochůrkově ráně z první do šibenice a Němec po akci Novotného, zvýšili na 3:1.
Hosté nerezignovali a ve druhém poločase hráli otevřenou partii. Kaňkův oblouček skončil na břevně, na druhé straně odpověděl Sochůrek střelou do tyče. V 70. minutě snížili hosté Papežem na 3:2 a vycítili šanci. Zakousli se do domácích a nakopávanými míči se tlačili do pokutového území a Vávra předvedl jeden super zákrok. A když se střídající janovický Trojan zalekl své šance, zůstal stav nezměněn.

Branky: 21. a 44. Němec, 41. Sochůrek – 35. Kašpar, 70. Papež.Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 2:2. Poločas: 3:1. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Kahoun, Kadlec, Rezek – Střihavka (63. M. Procházka), Bureš, Sochůrek (66. Hampl), Rouš – Novotný (89. L. Dvořák), Němec (83. Trojan). Popovice: P. Heřmánek – Jiří Hovorka, Papež, Kašpar, M. Heřmánek, Slepička, Breburda, J. Dvořák, Kaňka, Kaucký, Zach. Střídali: Jakub Hovorka, Matuška, Žížala, Kropáček.

KŘIVSOUDOV – DOLNÍ KRALOVICE 1:0

V tradičním derby se nehrál velký fotbal, souboj střídal souboj. První šanci zahodil hlavičkující L. Ptáček z pěti metrů po rohu Štiky. Domácí byli v počtu střel aktivnější, ale ani jedna neznamenala vážnější nebezpečí. Na druhé straně se po rohu dostal k zakončení Vrkoslav, jehož nepovedenou střelu ještě tečoval Vošický mimo branku K. Ptáčka. Poté přišly rozhodující okamžiky utkání. Hlavní sudí Špička po konzultaci s pomezním Irionem nenařídil penaltu ve prospěch hostů po střetu Zelenky s Hanouskem. Na druhé straně byl faulován Sedláček a Špička tentokrát na radu asistenta Rathana penaltu odpískal a L. Ptáček poslal Doležala na druhou stranu – 1:0.
Ve druhé půli byl boj o míč ještě úpornější, o čemž svědčí i počet šancí. Byly celkem dvě. Nejprve brankář Kralovic Doležal včas vyběhl a zhatil sólo Sedláčka. V závěru vytáhl výborný zákrok i domácí K. Ptáček, když vytěsnil střelu z šestnáctky na roh.

Branka: 41. L. Ptáček (z PK). Rozhodčí: Špička. Diváci: 150. Poločas:1:0. Křivsoudov: K. Ptáček – Jiří Doležal, F. Vopěnka, Zeman, Zelenka – Vondrák, Štika, J. Vopěnka, L. Ptáček – Sedláček, Jakl. Střídali: Veselka, Křišta. Dolní Kralovice: Doležal – M. Maršoun, Pitelka, J. Marušák, Roháč – Malina, Hanousek, Vrkoslav, Vošický – J. Maršoun, Šaman. Střídali: Lebeda, Zubec, Hála.

STRUHAŘOV – NEVEKLOV 3:3

Zápas dvou různých poločasů. Domácí měli sice v úvodu několik náznaků šancí, ale poté jejich hra upadla do podprůměru, ke slovu se dostali hosté a třikrát rozvlnili síť. Nejprve využil Jaroslav Hlaváč krásné přihrávky Vrkoslava za obranu a následně po faulu na Vrkoslava proměnil stejný hráč penaltu. Třetí zásah přidal Jan Hlaváč těsně před odchodem do kabin.
Ve druhém poločase se zpočátku hrálo uprostřed hřiště a nikdo neočekával drama. Jenže v 62. minutě snížil kapitán Struhařova David Sysel z voleje po centru ze strany a nastartoval domácí. V 84. minutě stejný hráč hlavou po rohu Koblasy snížil, aby si vzápětí hosté po dlouhém autu vstřelili hlavou vlastní gól. A tak utkání nakonec skončilo dělbou bodů.

Branky: 62. a 84. D. Sysel, 85. vlastní – 21. a 33. (z PK) Jaroslav Hlaváč, 44. Jan Hlaváč. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:3.Struhařov: P. Pessr – Dudík, J. Sysel, Kůstka, Hovorka, Kaucký, Hroch, Zmek, Koblasa, J. Veselý, D. Sysel. Střídali: Michálek, Strnad, Hocek.Neveklov: Franěk – M. Balík, Zimmel, Novák, Hameta, Šmejkal, Jaroslav Hlaváč, Jan Hlaváč, P. Balík, Šiška, Vrkoslav. Střídali: Vitouš, Novotný.

PŘESTAVLKY – CHOCERADY 3:1

Po opatrném začátku měli první šanci hosté, ale střelu po kombinaci vyrazil skvěle Bečvář a opakovačku zblokoval obránce. Na druhé straně střílel Mastný po kolmici za obranu těsně vedle. Ve 37. minutě se již měnilo skóre, když se z trestného kopu přes zeď z 22 metrů trefil choceradský Pavlíček.
Chvíli po změně stran domácí srovnali. Kačírek vyslal do tahu P. Mrázka, ten ve vápně přiklepl míč bratru Martinovi, který z voleje dobře netrefil míč, ale u druhé tyče byl včas J. Mikulanda – 1:1. Vzápětí trefil hostující Pavlíček z trestného kopu břevno a ránu Kůdely vyrazil Bečvář na roh. To bylo ze strany hostů vše, do konce zápasu již byli nebezpeční jen Přestavlčtí. Brambora po akci M. Mrázka pálil pánubohu do oken, bodlo M. Mrázka skončilo pod křídly Holuba a Brambora pálil nad břevno. V 66. minutě už to domácím vyšlo. Kučerova nepříliš tvrdá střela z otočky překvapivě prošla pod padajícím gólmanem Holubem – 2:1. V 78. minutě neudržel choceradský gólman nervy na uzdě, strčil do Brambory a dostal červenou kartu. Do brány šel z pole Kůdela, jenž inkasoval v 80. minutě, kdy po přetaženém rohu vracel míč před bránu Sisel a P. Mrázek hlavou zvýšil na 3:1. V závěru ještě J. Mikulanda po přihrávce P. Pantoflíčka překopl ze sedmi metrů bránu.

Branky: 54. J. Mikulanda, 66. Kučera, 80. P. Mrázek – 37. Pavlíček.Rozhodčí: Mikolášek. ČK: 78. Holub (Ch). Diváci: 45. Poločas: 0:1.Přestavlky: Bečvář – Kondáš, Mastný (50. M. Mrázek), P. Pantoflíček (90. Drazdík), Pivoňka (87. Vorálek), Kučera, Kačírek, P. Mrázek, J. Mikulanda, Brambora (84. A. Bursík), Sisel. Chocerady: Holub – Benák, L. Javůrek, Mařinec, Kůdela, M. Javůrek, Kupka, Burgel, Krch (69. Zhydyk), Soukup, Pavlíček.

PRAVONÍN – MEZNO 4:0

Hosté rozhodně nepůsobili v Pravoníně jako tým bez bodového zisku v tabulce soutěže. Hýřili pohybem a domácím nedali vydechnout. Pravonínští se tak do střeleckých příležitostí nedostali. Navíc během prvního dějství přišli o zraněné Studničku a kapitána T. Babického (rána do obličeje).
Ve druhém poločase se domácí zlepšili a v 62. minutě otevřeli skóre, když se po přímém kopu Janáčka nekompromisně z první pod břevno trefil Vlasák. Hosty branka položila a domácí z tlaku ještě vytěžili tři góly. Po presinku chybovala mezenská obrana a P. Hoch měl snadnou práci skórovat. V 75. a 82. minutě ještě dvakrát úřadoval střelecky disponovaný L. Vlasák, jenž tak docílil hattricku.

Branky: 62., 75. a 82. L. Vlasák, 68. Hoch. Rozhodčí: Hejný. ŽK: 1:1.Poločas: 0:0. Pravonín: Doškář – V. Zavadil, M. Hoch, Hrubeš, Kodeda, Studnička, Javorský, L. Vlasák, Lejček, P. Hoch, Babický. Střídali: Březina, Janáček. Mezno: Ploc – Doskočil, Pilař, Bursík, Mazour, Horvát, Beran, D. Helma, F. Helma, Skopec, L. Homola. Střídali: Mikolášik, Heráň, Michálek, Smetana.

MARŠOVICE – SK NAČERADEC 4:1

Do zápasu vlétli domácí jako uragán. D. Zavadil po rohu ještě gól nedal. V 7. minutě se již po zaváhání a po nevybíravém faulu gólmana Smetany na Žížalu z penalty D. Zavadil nemýlil. Maršovičtí se do soupeře zakousli – Lauricha ještě vychytal Smetana, ale na rychlou akci, přihrávku Šacha a pohodlné zakončení D. Zavadila v 16. minutě již neměl nárok – 2:0. Vzápětí přišla opět krásná akce a Žížala po nabídce Bartoše zvýšil na 3:0. Hosté byli zralí na ručník a to ještě nebyl od domácích konec. V šestnáctce byl faulován opět Žížala, rozhodčí ponechal citlivě výhodu a Laurich bez problémů uklidil míč do opuštěné branky – 4:0. Do konce poločasu ještě nevyužily Maršovice několik jasných šancí.
Kdo
viděl první půli, nemohl uvěřit, jaký výkon podali domácí ve druhém poločase. Hra bez pohybu, dlouhé nepovedené centry a kupení chyb v rozehrávce, nechalo hosty nadechnout. Ti se osmělovali. Osamocený Vobořil ještě Pechače nepřekonal, ale Štamberk se již v 75. minutě nemýlil – 4:1. Do konce zápasu se domácí doslova protrápili a za závěrečný hvizd byli asi rádi všichni aktéři zápasu, včetně početného diváckého osazenstva.

Branky: 7. (z PK) a 16. D. Zavadil, 18. Žížala, 32. Laurich – 75. Štamberk. Rozhodčí: Kromka. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 4:0.Maršovice: Pechač – Zderadička, Hampešt, Procházka (78. M. Hašek), Řezníček – Šach (46. Šetina), R. Hašek, D. Zavadil, Bartoš (63. J. Zavadil) – Laurich, Žížala. Načeradec: J. Smetana – M. Smetana, R. Vobořil, Lalouček, Novák, J. Vobořil, Suchopár, Vrána (65. Hlinský), Urban, Štamberk, Voženílek.

1. Maršovice⋌ 17 15 1  1 65:20 46
2. Jankov⋌ 17 15 0  2 50:11 45
3. Struhařov⋌ 17 12 2  3 40:21 38
4. Vrch. Janovice ⋌ 17 10 1  6 39:26 31
5. Křivsoudov⋌ 17  9 2  6 35:36 29
6. Neveklov⋌ 17  8 4  5 36:24 28
7. Pravonín⋌ 17  7 3  7 27:32 24
8. Dolní Kralovice⋌ 17  7 2  8 24:25 23