Hráno:   27.10.2013, od 14:30 hod, 15°C, zataženo

Hodnocení: NEZODPOVĚDNOST - těch , co nepřišli, MARNOST, TRAPNOST A NESCHOPNOST - těch, co nastoupili!!!

SK Načeradec: Humpolík - Smetana M, Štamberg, Čáp L, Franc - Voženílek, Čáp L, Pokorný, Suchopar -  Jeništa, Kříž
Mezno: Doskočil – Skopec, Kuvajt, Lukáš Homola, Novotný – Macko, Ladislav Homola, Říha, Kubec – Helma, D. Homola. Střídali: Mazour, Babický

Rozhodčí: Rezek + Mrázek a

Divišov poprvé nebodoval naplno

Divišovský Marek Hanuš se snažil uniknout struhařovskému stoperovi Zdeňkovi Pessrovi (v zeleném). Autor: Deník/Pavel Šimáček

29.10.2013 13:16

Benešovsko – Okresní fotbalový přeboru měl na pořadu desáté kolo. Struhařov obral lídra o dva body, Maršovice vystřílely Jankov, souboj posledních celků zvládly Popovice.

CHOTÝŠANY – POPOVICE 2:4

Souboj mužstev ze spodku tabulky nepřinesl pohledný fotbal. Domácí již v 11. minutě prohrávali 0:2 a potvrdili probíhající krizi, přesto do přestávky snížili.
Ve druhém poločase Chotýšany dokonce vyrovnaly, ale vzápětí hosté kontrovali a v závěru do otevřené domácí obrany upravili na konečných 2:4.

Branky: Korecký 2 – Žížala, Matuška, Veselý, Vondruška. Rozhodčí: Konvička. Poločas: 1:2. Chotýšany: Matoušek – Josef Sysel, Korecký, Adam Hanibal, Toula, Matoušek, Straka, Říha, Khandl, Povolný, Kratochvíl. Popovice: P. Heřmánek – Vondruška, Žížala, Hocek, Jakub Hovorka, Jiří Hovorka, Kašpar, Kaucký, Kropáček, Matuška, Veselý.

VRCHOTOVY JANOVICE – JÍROVICE 2:1

V bojovném utkání kralovala v prvním poločase více defenziva, než ofenziva. Hosté vytěžili z bojovnosti několik rohových kopů, ale bez jakéhokoliv zakončení. Domácí udeřili ve 27. minutě po Potůčkově přesné střele k tyči. Vzápětí pohrdl zvýšením náskoku Hampl, jenž přestřelil prázdnou branku.
Ve druhém poločase začali domácí aktivně, ale byli to hosté, kteří první střelou mezi tři tyče vyrovnali Pazderou. Strhnout opětovné vedení na stranu Janovic se nepovedlo Linhartovi. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě, když byl v šestnáctce faulován Potůček a sám penaltu proměnil. V závěru byli hosté blízko vyrovnání, ale hlavička skončila těsně nad.

Branky: Potůček 2 (1 x z PK) – Pazdera. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Poločas: 1:0. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Linhart, Bureš, Hrdlovič, Rouš, Sochůrek, Kahoun, Hampl, Kleňha, Potůček. Střídali: Procházka, Trojan, Toman, Bursík. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Stibůrek, Sahula, Svoboda, Pokorný, Klepl, Krákora, Mizera, Pazdera. Střídali: Beneš, Holeš, Pěkný, Reinberger.

STRUHAŘOV – DIVIŠOV 0:0

Kromě prvních deseti minut překvapivě lídr tabulky z Divišova tahal za kratší konec provazu a Struhařov může jen žehrat na koncovku, že nemá tři body. Přesto jako první tým v soutěži sebral Divišovu body. V první půli měl největší šanci domácí Veselý, jehož pěknou střelu z 18 metrů vyrazil bravurně J. Hanuš na roh, který si poradil i s ranou O. Hrocha. Hosté zkoušeli jen nakopávané míče na nejlepšího kanonýra přeboru Zd. Pekárka, balóny ale létaly všude tam, kam neměly a kanonýr byl pěkně rozladěný.
Ihned po přestávce propadla divišovská obrana, nikoli však brankář J. Hanuš, který vyrazil sólo Dudíka, a následná střela Veselého šla nad. Poté se neprosadili po trestných kopech L. Sysel ani J. Hroch. V závěrečné čtvrthodině se objevily nad stadionem dvě duhy a jakoby otevřely stavidla útočné hry. Jenže domácí O. Hroch uchvátal zakončení a osamoceného Zmeka na poslední chvíli zblokoval Macháček. Na druhé straně se dostal do jediné šance Zd. Pekárek, ale jeho střelu po samostatné akci vyrazil P. Pessr na roh.

Rozhodčí: Milan Macháček. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Struhařov: P. Pessr - Hovorka, Hanibal, Zd. Pessr, J. Sysel – Koblasa, Kůstka (53. L. Sysel), Veselý, O. Hroch – Dudík (58. Zmek), J. Hroch. Divišov: J. Hanuš – Blažíček (73. Štěpnička), Macháček, Martin Hanuš, J. Pekárek (81. Vondrák) – Campodonico, Marek Hanuš, Vávra, Lehán – Zd. Pekárek, Jíša.

NEVEKLOV – PŘESTAVLKY 0:3

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas bez vyložených šancí. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Po perfektně provedeném přímém kopu se trefil Kačírek, druhý gól vsítil po rohovém kopu Pohůnek a na konečných 0:3 upravil po samostatném úniku kapitán Pavel Mrázek. Pro domácí je výsledek ještě milosrdný, protože hosté ještě dvakrát trefili konstrukci branky a minimálně tři vyložené šance zahodili. Neveklovští hráli špatně a za celý zápas jen jednou trefili branku soupeře.

Branky: Kačírek, Pohůnek, P. Mrázek. Rozhodčí: Irion. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Neveklov: Kolev – Váňa, Semerád, Šteiger, Novák – Zimmel, Znamenáček, Hameta, Kozel – Čichovský, Šiška. Střídali: Bočkay, Loucký, Novotný. Sokol Přestavlky: Bečvář – Berka, Novák, Sisel, Pantoflíček – Braný, P. Mrázek, Kačírek, M. Mrázek – Mastný, Brambora. Střídali: Blokeš, Pohůnek.

JANKOV – MARŠOVICE 0:4

Zápas dvou rozdílných poločasů zahájili domácí náporem a po celý první poločas měli územní převahu. Vytvořili si však jen tři příležitosti, při kterých střelecky selhali. Občas jim scházelo i trošku štěstí.
Druhý poločas otevřeli hosté sérií tří rohů a z posledního se jim povedlo při závaru dotlačit míč do sítě. Za chvíli ze stejné standardní situace vsítili druhý gól. Domácí byli zaskočeni, hosté měl zbytek zápasu ve své režii a přidali z penalty a po rychlém protiútoku ještě dvě góly. Jankovští se ve druhém poločase dostali pouze do jediné šance, ale střídající Uhliar neprostřelil brankáře Fillipa.

Branky: R. Hašek, Žížala, Hlaváč, Zavadil. Rozhodčí: Murgač. ŽK: 3:5. Poločas: 0:0. Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, L. Skála, Procházka, Peroutka, Balík, P. Skála, Vrzal, Horčička, Říha. Střídali: Uhliar, Šimánek. Maršovice: Fillip – Fišer, Procházka, Řezníček, Zavadil, Šach, Bartoš, R. Hašek, Hlaváč, Zderadička, Žížala. Střídali: M. Hašek, Šetina, Hampešt, Bačík, Žák.

MEZNO – SK NAČERADEC 2:0

Utkání dvou celků ze spodku tabulky začalo svižně, ale bylo plné nepřesností. Přesto šance přišly. Mezenští hrozili po centrech a trestných kopech, hosté po brejcích a osamoceného Voženílka vychytal Doskočil. Poté na druhé straně přesprintoval Skopec obránce a jeho centr na přední tyči uklidil do sítě Říha.
Druhá půle byla, oproti první, více fotbalovější. Mezenští se do Načeradských pustili bez servítek, napadali je a po vyhraných soubojích podnikali rychlé kontry. Rány z dálky D. Homoly a Macka se neujaly a dvě obrovské šance Helmy (na zadní tyči a tváří v tvář) vychytal Humpolík a potřetí z první na zadní tyči pálil vedle. Načeradští se postupem času dostávali do hry a chtěli vyrovnat, ale agilního Jeništu obrana udržela na uzdě. A tak přišel brejk domácích zakončený druhou brankou Skopce, který se probil až do velkého vápna, zasekávačkou se zbavil obránce a střelou na zadní tyč stanovil konečné skóre na 2:0.

Branky: Říha, Skopec. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Mezno: Doskočil – Skopec, Kuvajt, Lukáš Homola, Novotný – Macko, Ladislav Homola, Říha, Kubec – Helma, D. Homola. Střídali: Mazour, Babický. SK Načeradec: Humpolík – Smetana, L. Čáp, Štamberg, Suchopár – Pokorný, D. Čáp, Kříž, Franc – Jeništa, Voženílek.

PRAVONÍN – DOLNÍ KRALOVICE 1:4

V utkání průměrné úrovně hosté dobře bránili, s čímž si domácí nevěděli rady, také kvůli malému pohybu a nakopávané míče dopředu sbírali v pohodě kralovičtí obránci.
V úvodu druhého poločasu domácí zabrali a po několika standardních situacích vymetl T. Babický šibenici kralovické branky. Pravonínští se hnali za druhým gólem, ale projektily létaly buď mimo brankové tyče je je polapil výborný Doležal. A když neproměnili v 74. minutě domácí tutovku, přišel v závěrečné čtvrthodině trest a dokonce v málo vídaném čtyřgólovém balení. A tak body putovaly do Dolních Kralovic.

Branky: T. Babický – Marušák, Zubec, Šaman, vlastní. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 0:0. Pravonín: Doškář – V. Hrubeš, T. Babický, L. Vlasák, Kodeda – Sibal (73. D. Vlasák), Javorský, Lejček, Zavadil (46. Kopecký) – M. Babický (83. Moravec), Studnička. Dolní Kralovice: Doležal – T. Jelínek, O. Pitelka, Prchal, Malina, Marušák, Vošický, Roháč, Zubec, Hanousek, Šaman. Střídali: Maršoun, Pitliak, Lanči, Boček.

1. Divišov⋌                       10 9 1 0 30:5  28
2. Maršovice⋌                  10 9 0 1 40:4  27
3. Jankov⋌                       10 7 0 3 22:14 21
4. Struhařov⋌                   10 6 2 2 22:11 20
5. Jírovice⋌                      10 5 2 3 13:13 17
6. Pravonín⋌                    10 5 0 5 26:26 15
7. Sokol Přestavlky⋌        10 4 0 6 14:21 12
8. Neveklov⋌                    10 3 2 5 20:22 11