Maršovice vysoko pokořily místního janovického rivala

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor Ferdinand odjel 20. kolo.

SDÍLEJ:
Mezno v domácím prostředí prohrálo s Chotýšany 1:2.

Mezno v domácím prostředí prohrálo s Chotýšany 1:2.Autor: Jana Říhová

POSTUPICE – NEVEKLOV 1:3

Začátek zápasu se odehrával uprostřed hřiště bez šancí. Ve 22. minutě se hosté ujali vedení po rychlém útoku a zakončení Vrkoslavem z malého vápna. Ve 33. minutě vyrovnal nejlepší domácí hráč Chudlařský pěknou střelou z šestnáctky. Další šanci Postupic neproměnil Urban, aby vzápětí poslal míč do sítě skákavou střelou po zemi Hlaváč – 1:2. V 55. minutě ještě hostující Čichovský proměnil penaltu bombou od břevna do sítě. Následně si již Neveklov výhru pohlídal.

Branky: 33. Chudlařský – 22. Vrkoslav, 40. Hlaváč, 52. Čichovský.Rozhodčí: Milan Macháček. ŽK: 1:0. Diváci: 4:0. Poločas: 1:2.Postupice: Kladiva – Žížala, Zeman, Řezníček, Urban, J. Mareš – Němeček, Vaník, Zvíhal – Chudlařský, Šetek. Neveklov: Franěk – Znamenáček, P. Balík, Zimmel, M. Balík – Hlaváč, Hameta, Čichovský, Šiška (68. Novák) – Vrkoslav (73. Loucký), Vobořil.

SOBĚHRDY – DOLNÍ KRALOVICE 3:2

Úvod zápasu nastartovali domácí dobře, již ve 12. minutě otevřel skóre Rozehnal. Vzápětí však Soběhrdští vyrobili chybu na vlastní půlce a výsledkem byl nešťastný vlastní gól – 1:1. Domácí však byli nadále aktivní, hlavně po křídlech, což zužitkovali dělovkou v šestnáctce ve 36. minutě kapitánem T. Procházkou. Příležitosti hostí gól nepřinesly. Ve druhé půli Soběhrdy přidaly třetí gól Priknerem, na což dokázali Kralovičtí reagovat dalekonosnou střelou s pomocí větru – 3:2. V závěru měli hosté drtivý tlak, ale Soběhrdy výhru uhájily.

Branky: 12. Rozehnal, 36. T. Procházka, 60. Prikner – 15. Vošický, 68. Prchal. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:3. Diváci: 55. Poločas: 2:1.Soběhrdy: Oberleitner – Jonszta, Hlavnička (74. Šašek), M. Vilímek (46. Špidra), T. Procházka, Černý, T. Vilímek, Rozehnal, Škvor, J. Bartík (46. Kuchta), Prikner. Dolní Kralovice: Doležal – Bystričan (82. Zubec), Pitelka, Prchal, Malina, Marušák, Vošický, Hanousek, Roháč, Vrkoslav, J. Maršoun.

PŘESTAVLKY – KŘIVSOUDOV 3:2

Úvod patřil domácím, ale hlavičku Pohůnka vyrazil gólman a z dorážky přestřelil Kondáš prázdnou branku. Hosté zahrozili střelou vedle, aby se ve 29. minutě dostali do vedení pěknou akcí J. Vopěnky. V závěru poločasu přišel druhý úder hostů L. Ptáčkem, jenž míč poprvé z trestného kopu trefil do zdi a následně se parádně trefil – 0:2. Ihned po přestávce neproměnili Křivsoudovští sólo, což bylo nakonec rozhodující. Domácí to nakoplo, Brambora po odraženém míči snížil, Kondáš z dorážky vyrovnal a po faulu na Kroulíka otočil skóre v 74. minutě z penalty M. Pohůnek. V nastavení byli hosté blízko vyrovnání, ale osamocený útočník hlavičkoval vedle.

Branky: 56. Brambora, 61. Kondáš, 74. M. Pohůnek (z PK) – 29. J. Vopěnka, 43. L. Ptáček ml. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:0. Diváci: 46.Poločas: 0:2. Přestavlky: Bečvář – Kučera, Kondáš, J. Drazdík, M. Mrázek – Tauer, Kačírek, J. Mikulanda, Brambora (84. A. Bursík) – M. Pohůnek, Kroulík. Křivsoudov: K. Ptáček – Sedláček, L. Ptáček ml., Doležal, Veselka, Zelenka, Štika, Mišoň (65. F. Vopěnka), Zeman, J. Vopěnka, J. Jakl.

MARŠOVICE – VRCHOTOVY JANOVICE 5:2

V derby před výbornou diváckou kulisou se hrál útočný fotbal. Skóre otevřel v 10. minutě Žížala, jenž zakončil akci Šacha a D. Zavadila, aby vzápětí dorazil míč do sítě Laurich po nepovedené střele Šacha. Vzápětí zkazil hostům radost Pechač a dorážka skončila těsně vedle. A tak ve 25. minutě se potřetí prosadil Žížala po centru Lauricha. Po půlhodině hry neproměnil sólo Němec po špatném odkopu Pechače od branky. V závěru poločasu přidal čtvrtý hřebíček do hostující rakve Žížala po slalomu D. Zavadila. V 56. minutě proměnil R. Hašek penaltu po faulu na Žížalu – 5:0. Následně domácí polevili, čehož nejprve využil nejlepší hráč Janovic Hampl po průniku maršovickou obranou a následně hlavičkující Němec – 5:2. V závěru ještě neproměnili sóla domácí D. Zavadil a Žížala, ale to Maršovickým nevadilo.

Branky: 10., 25. a 42. Žížala, 12. Laurich, 55. R. Hašek (z PK) – 63. Hampl, 71. Němec. Rozhodčí: P. Svoboda. ŽK: 2:0. Diváci: 194.Poločas: 4:0. Maršovice: Pechač – Zderadička, Bartoš, F. Kopka, Řezníček - Šach, R. Hašek (59. Šetina), Dvořák, D. Zavadil (88. Procházka) - Laurich (70. Hrebičík), Žížala (83. J. Zavadil).Vrchotovy Janovice: Dán - Bureš, Kadlec (46. Čedík), Suchan, Rouš (82. L. Dvořák), Novotný, Szekér (58. P. Dvořák), Hampl, Němec, Rezek, T. Lacina (88. O. Lacina).

POPOVICE – PRAVONÍN 3:2

Domácí začali náporem, ale Kopecký síť nerozvlnil z malého vápna a Matuška nastřelil z přímého kopu břevno. Hosté hrozili po pravé straně a hned první větší šanci využil Kodeda. Za chvíli se z podobné situace trefil Marek Sibal. Domácí v závěru poločasu neproměnili dvě šance. Do druhého dějství nastoupili Popovičtí v obměněné sestavě, což bylo pro obrat rozhodující. Žížala nechytatelnou ranou snížil, Suk po kolmici srovnal a Kopecký z dorážky otočil stav na 3:2.

Branky: 55. Žížala, 84. Suk, 87. Kopecký – 8. Marek Sibal, 23. Kodeda. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:2.Popovice: P. Heřmánek – Jiří Hovorka, Mrkvička, Veselý (74. Jakub Hovorka), T. Zach (46. Kašpar) – M. Heřmánek (58. Suk), Žížala, O. Zach, Páv – Kopecký, Matuška. Pravonín: Doškář – Hrubeš, Kodeda, Lejček, M. Hoch – Marek Sibal (46. Michal Sibal), Novák, Studnička, P. Hoch – Přitasil (46. Zavadil, 89. Březina), Brzek (46. Zajíc).

CHOCERADY – SK NAČERADEC 3:3

Mladé mužstvo hostů se díky zakončení M. Filipa po centru ze strany rychle dostalo do vedení. Na druhé straně neproměnil tutovku Mařinec, a tak udeřili hosté podruhé Starcem. Osamocený Drazdík, ale brzy dostal Chocerady opět do hry. V ofenzivní druhé půli nejprve R. Filip z trestného kopu vyrovnal, ale jeho jmenovec, opět strhnul skóre na načeradskou stranu. Jenže brzy vyrovnal Pavlíček a vzápětí nedal vyloženou šanci. Jelikož se v závěru netrefili ani hosté z mnoha šancí, zůstal stav nezměněn.

Branky: 31. Klír, 61. R. Filip, 72. Pavlíček – 6. a 65. M. Filip, 27. Starec. Rozhodčí: Irion. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:2.Chocerady: Holub – Benák, O. Pospíšil, V. Kuželka, Mařinec, Pešta (82. R. Zhydyk), Klír, Drazdík, Pavlíček, Šmejkal (89. T. Pospíšil), R. Filip. SK Načeradec: Císař – Kříž, Suchopar, Janák, Smetana, T. Postřihač, Pokorný, Novák (77. P. Postřihač st.), M. Filip, Starec, Zvára.

MEZNO – CHOTÝŠANY 1:2

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu. Hlavička domácího Jiřího Ploce a přímý kop Bursíka ani tři šance hostujícího Shapovala a nepovedená střela A. Koreckého gólem neskončily. Až v závěru poločasu si naběhl na míč z poloviny hřiště Adam Hanibal a dostal hosty do vedení. Do druhé půle vletěli domácí jako uragán a po střelách Pilaře a D. Helmy vyrovnal po hodině hry zadní částí tělaHeráň. Další šance na obou stranách gólem neskončily. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, unikl A. Korecký a přeloboval Jakuba Ploce – 1:2.

Branky: 60. Heráň – 44. Adam Hanibal 90. A. Korecký. Rozhodčí:Novák. Bez karet. Diváci: 55. Poločas: 0:1. Mezno: Jakub Ploc – Bursík, Kubec, Doskočil (80. Vytlačil), Pilař, D. Helma, Kulvajt, Eliáš (60. F. Helma), Jiří Ploc (61. Šváb), Heráň (67. Čeněk), Růžička.Chotýšany: Vejvoda – A. Korecký, Adam Hanibal, Herwig, M. Říha, Shapoval, L. Sysel, Š. Korecký, Povolný, Straka, Filip.

1. Neveklov⋌ 20 16 3  1 64:15 51
2. Maršovice⋌ 20 14 1  5 54:23 43
3. Sokol Přestavlky⋌ 20 12 5  3 39:20 41
4. Vrch. Janovice⋌ 20 11 3  6 50:45 36
5. Pravonín⋌ 20 11 2  7 56:39 35
6. Soběhrdy⋌ 20  9 4  7 44:32 31
7. Chotýšany⋌ 20  8 3  9 36:53 27
8. Chocerady⋌ 20  7 4  9 33:41 25