SK Načeradec - Tělovýchovná jednota Jawa Divišov 1:2 (1:1)

04.09.2013 06:38

Hráno:   1.9.2013, od 17:00 hod, 16°C, polojasno

Hodnocení:

Hned v úvodu mohli hosté dvakrát skórovat, ale brankář Humpolík byl proti. Naši se ale oklepali a udeřili. Nejprve Vobořil po přihrávce Jeništy přestřelil odkrytou branku Divišova, aby ve 33. minutě sešteloval mířidla a po dorážce otevřel skóre. O chvíli později mohli hosté z Divišova vyrovnat, ale penaltu Humpolík chytil. Přesto ještě do poločasu kapituloval po hrubce našich obránců a střele Jíši.
Po změně stran se trefil z ojedinělého protiútoku hostů Francem špatně pokrytý Zd. Pekárek a otočil stav na 1:2. Po zbytek zápasu jsme sice byli lepším týmem, ale dvakrát Jeništa a Suchopar tutovky zazdili, a proto si jako nováček na body musíme ještě počkat. Zbytečná, ale logická ztráta, protože těch absencí bylo opět přespříliš...

Nastoupili:   Humpolík - Strnad, Štamberg, Novák, Franc - Urban, Pokorný, Čáp D., Suchopar - Jeništa,  Vobořil +  Smetana M

Z různých důvodů nehráli:   Dražďák, Čáp L., Lukáš +  Smetana J, Kříž, Voženílek, Postřihač

Trenér:  Štěpánek Josef

Vedení mužstva:  Ing. Postřihač,

Rozhodčí: p. Murgač, Rezek, Balík M

Góly:   Vobořil  -  Jíša, Pekárek

Co píše BN DENÍK:

Pravonín se jako nováček nechová

Oslabené Přestavlky nestačily pětkrát na rozjetý Struhařov a ještě počítali zraněné. Autor: Kamila Kučerová

včera 11:17

Benešovsko – Fotbalisté v okresním přeboru odehráli druhé kolo sezony 2013/2014.

NEVEKLOV – JÍROVICE 0:0

Domácí chtěli potvrdit výhru z Chotýšan a od první minuty zatlačili Jírovice na jejich polovinu, jenže postupně zahazovali jednu šanci za druhou. Neveklovští hrozili hlavně z rohových kopů, ze kterých si vypracovali tři šance, ale dvakrát Hameta a jednou Znamenáček netrefili branku. Největší šanci prvního poločasu zahodil po krásném centru Zimmela kanonýr Šiška, který hlavičkoval do vyběhnuvšího brankáře.
Druhý poločas začal tak jak skončil první. Domácí tlačili, ale naráželi na skvělého brankáře Jírovic. Největší šanci po centru Čichovského neproměnil Kozel. A když v 82 minutě neproměnil Sahula jedinou šanci hostů, skončil zápas bez branek.

Rozhodčí: Kromka. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Neveklov: Kolev – Váňa, Rabiňák, Semerád, Novák – Havránek, Znamenáček, Hameta, Zimmel – Čichovský, Šiška (70. Kozel). Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Stibůrek, Borkovec, Pěkný – Reinberger, Kulda, Svoboda, Pokorný – Sahula, Pazdera.

POPOVICE – MARŠOVICE 1:0

Maršovice narazily na připravené Popovice. Pokyny trenéra Jiřího Páva byly jasné, nezaspat začátek a odolat úvodnímu tlaku soupeře. Maršovice na domácí opravdu vlétly, vytvořily si tlak, hrozily hlavně ze standardních situací, které však domácí obrana společně s brankářem Pavlem Heřmánkem ubránila. Ten po půlhodině hry tým podržel při velké šanci Maršovic. Na druhé straně mohl otevřít skóre Jakub Hovorka. To se ale povedlo až ve 35. minutě Michalu Heřmánkovi, který vystihl rozehrávku obránců a křížnou dělovkou z hranice šestnáctky nedal Pechačovi šanci.
V druhé půli se odvíjel stejný obrázek hry. Maršovice lépe kombinovaly, ale zastavovaly se před popovickou šestnáctkou. A tak mohl vedení domácích navýšit po rohu Filip, ale hlavičkoval mimo brankové tyče. Následně se hra začala kouskovat a Popovice dotáhly zápas do vítězného konce. Maršovice byly lepším týmem, dobře kombinovaly, ale tři body získali více semknutí a bojovnější domácí.

Branka: M. Heřmánek. Rozhodčí: Černý. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Popovice: P. Heřmánek – Kašpar, Jiří Hovorka, Kaucký, Jakub Hovorka – Starec ( 50. Matuška), Vyhnal, M. Heřmánek, Vondruška, V. Slepička (75. Kropáček) – Filip (90. Beránek). Maršovice: Pechač - Zderadička, Bartoš, Procházka, Řezníček - Hampešt (70. Fillip), R. Hašek, Hlaváč, Šach - Zavadil, Žížala.

PRAVONÍN – VRCH. JANOVICE 5:3

První domácí utkání v okresním přeboru Pravonín sice vyhrál, ale snadné to vůbec neměl. V improvizované sestavě byl první poločas ze strany domácích bez pohybu a dostatečného nasazení. A tak hosté trestali po čtvrthodině, když trestný kop nestárnoucího Sochůrka propustil gólman do sítě. Domácí ale stačili vyrovnat z penalty T. Babickým a hru zlepšili, jenže Sochůrek po centru ze strany opět převážil misky vah na stranu Janovic. A mohlo být pro Pravonínské ještě hůře, kdyby Potůček po nedorozumění v pravonínské obraně nezakončil sólo nad branku. Domácí zvedli hlavu až v závěru poločasu, kdy po rohu hlavičkoval přesně na zadní tyči M.Babický.
Po přestávce, vystřídáním a přeskupením hráčů v sestavě, Pravonínští Janovice jasně přehrávali a mezi 56. až 64. minutou rozhodli třemi góly o své výhře. Nejprve se z šestnáctky trefil M. Babický, poté L. Vlasák zakončil do prázdné branky nejhezčí akci utkání a nakonec hlavičkoval hostující stoper do vlastní branky po trestném kopu Moravce – 5:2. Hosté snížili důrazným Linhartem a vzápětí mohli zdramatizovat stav, ale trestný kop parádně chytil brankář Doškář. V závěru už domácí výhru kontrolovali a zaslouženě připsali do tabulky tři body.

Branky: M. Babický 2, T. Babický (z PK), L. Vlasák, vlastní – Sochůrek 2, Linhart. Rozhodčí: Žaba. ŽK: 4:0. Poločas: 2:2. Pravonín: Doškář – Hrubeš (46. Sibal), T. Babický, L. Vlasák, Kodeda – Moravec, Lejček, D. Vlasák (82. Ondrák), Javorský – M. Babický, Hoch (46. Studnička). Vrchotovy Janovice: Slunéčko – Suchan, Kahoun, Hampl, Hrdlovič, Střihavka, Linhart, Sochůrek, Sázavský, Potůček, Vrkoslav. Střídali: Procházka, Kudrna.

DOLNÍ KRALOVICE – JANKOV 2:3

Dolnokralovičtí se v úvodu dostali do několika šancí, ale trefil se až v 11. minutě Vrkoslav umístěnou střelou k tyči. V 25. minutě po akci do malého vápna vyrovnal Skála. Kralovičtí měli několik dalších příležitostí, ale opět bez gólového efektu. Ta největší T. Jelínka skončila na břevně. Trest přišel záhy v podobě nejhezčí akce zápasu, kdy hosté nahrávkami na jeden dotek vykombinovali celou obranu domácích až do bezprostřední blízkosti branky. Na gól ještě do přestávky odpověděl Hanousek, který po dlouhém autu trefil skákající míč nechytatelně do šibenice.
Po změně stran opět nastřelil T. Jelínek břevno a Vrkoslavovu křižnou střelu gólman s námahou vytěsnil na roh. Co se nedařilo domácím střelcům předvedli hosté, když opět po akci až do „kuchyně" slavil Horčička další svůj úspěch. Těsné vedení již Jankov i přes několik nebezpečných akcí domácích udržel.

Branky: Vrkoslav, Hanousek – Horčička 2, Skála. Rozhodčí: Dolejš. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Pitelka, Mar. Dvořák (46. Jiří Marušák) – Vošický, Vrkoslav (89. Maršoun), Hanousek, Malina (74. L. Jelínek) – Rudolf Šaman, J. Boček (46. Roháč), T. Jelínek (87. Hála). Jankov: Nerad – Hameršmíd, Čermák, L. Skála (62. Uhliar), Peroutka, Vrzal (91. Mrázek), Veselý (88. Čermák), Říha, P. Skála, Horčička, Procházka (71. Šimánek).

PŘESTAVLKY – STRUHAŘOV 0:5

Domácí i přes početnou marodku a absenci hráčů svým slabým a nebojovným výkonem svému soupeři snadno darovali vítězství! Hosté rozhodli utkání již v 1. minutě, když se k nelibosti domácích z přímého kopu trefil Zd. Pessr. Vzápětí střela P. Mrázka letěla nad a ve 23. minutě zvýšil hlavou D. Sysel, aby v 39. minutě neobsazený Zmek pohodlně upravil na poločasových 0:3.
Ve druhém poločase sice domácí zvýšili úsilí, ale hosté kontrolovali hru a dalšími dvěma brankami uštědřili domácím debakl 0:5.

Branky: D. Sysel 2, Zd. Pessr, Zmek, Koblasa. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 85. Poločas: 0:3. Sokol Přestavlky: Bečvář – I. Novák, Berka, Kužel, Kroulík – M. Mrázek, Dufek (75. M. Mikulanda), P. Mrázek, Blokeš – Pohůnek, Strnad (80. Bursík). Struhařov: P. Pessr – Zd. Pessr, Dudík, Hroch, D. Sysel, Kremina, Zmek, Michálek, Hanibal, J. Sysel, Koblasa.

SK NAČERADEC – DIVIŠOV 1:2

Hned v úvodu mohli hosté dvakrát skórovat, ale brankář Humpolík byl proti. Domácí se oklepali a udeřili. Nejprve Vobořil po přihrávce Jeništy přestřelil odkrytou branku Divišova, aby ve 33. minutě sešteloval mířidla a po dorážce otevřel skóre. O chvíli později mohli hosté vyrovnat, ale penaltu Humpolík chytil. Přesto ještě do poločasu kapituloval po střele Jíši.
Po změně stran unikl z ojedinělého protiútoku hostů Zd. Pekárek a otočil stav na 1:2. Po zbytku zápasu byli domácí lepším týmem, ale dvakrát Jeništa a Suchopar tutovky zazdili, a proto si domácí nováček na body si musí ještě počkat.

Branky: 33. Vobořil – 42. Jíša, 53. Zd. Pekárek. Rozhodčí: Murgač. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. SK Načeradec: Humpolík – Franc, Novák, Štamberg, Strnad – Urban, Čáp, Pokorný, Suchopar – Vobořil, Jeništa. Střídal: Smetana. Divišov: J. Hanuš – Hanuš Martin, Jíša, Svoboda, Vávra, Macháček, Vondrák, Zd. Pekárek, Lehán, Campodonico, Marek Hanuš. Střídali: Blažíček, Štěpnička, L. Svoboda.

CHOTÝŠANY – MEZNO 4:1

Po předchozím domácím propadáku s Neveklovem vstoupili domácí do utkání aktivně a již v 1. minutě se ujali vedení, kdy centrovaný míč Žarneckého po odrazu od tyče pohodlně dorazil do brány Filip. Hosté sice dobře kombinovali, ale díky dobře fungující defenzivě Chotýšan, jejich akce končily před pokutovým územím. A tak udeřilo na druhé straně, kdy navýšil skóre Korecký po zpětné přihrávce Povolného. Vzápětí odstoupil ze hry mezenský kanonýr Šimák po nezaviněné srážce s domácím stoperem Matouškem.
Druhý poločas začali Chotýšanští stejně jako první a v 48. minutě zvýšil Korecký svou druhou trefou na 3:0. Domácí poté trochu polevili a po chybě Khandla před vlastním pokutovým územím snížil křížnou střelou k tyči Doskočil. Chotýšanští ale rychle odpověděli, když akci Povolného z levé strany zakončil M. Říha a stanovil konečný výsledek pohledného utkání na 4:1.

Branky: 36. a 48. Korecký, 1. Filip, 66. M. Říha – 58. Doskočil. Rozhodčí: J. Hocek. ŽK:1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Chotýšany: Keseli – Straka, Matoušek, Khandl, Josef Sysel – Povolný, Filip, Kuthan, M. Říha – Korecký, Žarnecki. Střídali: Hanibal, Kůt, Starosta, Šícha. Mezno: Ploc – Novotný, Homola, Prchlík, Eliáš – Doskočil, Kubec, V. Říha, Macko – Barták, Šimák. Střídali: Mazour, Kulvajt, Bursík.

1. Struhařov⋌ 2 2 0 0 6:0  6
2. Divišov⋌ 2 2 0 0 6:1  6
3. Jankov⋌ 2 2 0 0 6:2  6
4. Pravonín⋌ 2 2 0 0 6:3  6
5. Neveklov⋌ 2 1 1 0 6:2  4
6. Maršovice⋌ 2 1 0 1 8:1  3
7. Vrchotovy Janovice⋌ 2 1 0 1 7:5  3
8. Chotýšany⋌ 2 1 0 1 6:7  3