SK Načeradec:  Císař – Smetana, Novák, Štamberg, Franc  –  Čáp, Urban, Postřihač, Suchopar  – Voženílek, Jeništa + Kříž

TJ Sokol Neveklov:  Magnus – Havránek, Novák, Znamenáček, Čichovský, Hameta, Semerád, Vitouš, Rabiňák, Zimmel Bartůšek + Šmejkal J, Šmejkal P, Novotný J, Šiška, Novotný Jan

Vedení mužstva:  Grohmann, Ing. Postřihač, Zvára M

Čtyřgólová one man show kanonýra Žížaly

Místní derby skončilo výhrou Struhařova nad Chotýšany 2:0.

Místní derby skončilo výhrou Struhařova nad Chotýšany 2:0. Autor: Ivan Vondrák

včera 10:12

Benešovsko – V okresním fotbalovém přeboru se odehrálo 17. kolo, ve kterém měl hlavní sólo kanonýr Pavel Žížala z Maršovic, jenž zatížil konto Přestavlk čtyřmi góly. Střelecky měly nabito i týmy Načeradce a Vrchotových Janovic, kteří nastřílely po šesti brankách do sítě Neveklova respektive Mezna. Druhý Divišov ztratil doma v dramatickém zápase dva body za remízu s Dolními Kralovicemi.

VRCH. JANOVICE – MEZNO 6:0

Utkání začalo z domácí strany svižně a již ve 3. minutě se ujali vedení Vrkoslavem. Následně netrefil Rouš hlavou odkrytou branku Mezna, aby ve 14. minutě vyhrál Němec souboj se stoperskou dvojicí hostů a zvýšil na 2:0. Domácí opanovali hru a do poločasu přidali další tři branky. Ve 22. minutě zatočil Rouš míč z rohového kopu přímo do branky, o chvíli později skončila po kolmici Hrdloviče tečovaná střela Střihavky za zády bezmocného brankáře a účet poločasu na 5:0 dokonal ve 38. minutě Střihavka z penalty po faulu na Vrkoslava.
I po přestávce měli domácí více ze hry, ale z mnoha šancí proměnili jen jednu Burešem.

Branky: 26. a 38. (z PK) Střihavka, 3. Vrkoslav, 14. Němec, 22. Rouš, 60. Bureš. Rozhodčí: Švejda. Poločas: 5:0. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Bureš, Kadlec, Szekér, Střihavka, Hrdlovič (80. Vlach), Procházka (46. Čedík), Rouš, Vrkoslav (85. Nerad), Němec (70. Toman). Mezna: Ploc – Lukáš Homola, Kulvajt, Barták (30. Mazour), Babický, Kubec, Heráň, Helma, Šimák (65. Ptáček), Skopec, Ladislav Homola.

JÍROVICE – POPOVICE 1:0

V utkání průměrné úrovně bylo poměrně dost nepřesností a ani jedno mužstvo si nedokázalo připravit stoprocentní gólovou šanci. Utkání nakonec rozhodla dobře zahraná standardní situace domácích, kterou proměnil v gól Pazdera.

Branka: Pazdera. Rozhodčí: Babický. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Sahula, Svoboda, Klepl, Kulda, Mizera, Pazdera, F. Stibůrek. Střídali: Pěkný, Beneš, Reinberger. Popovice: P. Heřmánek – Hocek, Jakub Hovorka, Kašpar, Borovec, M. Heřmánek, V. Slepička, Matuška, Žížala, Kaucký, P. Slepička. Střídali: Jiří Hovorka, Kropáček, Zach, Filip.

DIVIŠOV – DOLNÍ KRALOVICE 2:2

Hosté byli po většinu utkání domácím vyrovnaným soupeřem. Divišov měl více ze hry, ale v prvním poločase se do vyložené šance dostával ztěžka a branku hostů ohrozil pouze po hlavičce Cacáka do břevna. To hosté se při jediné příležitosti nemýlili, když svojí aktivitou získali v šestnáctce domácích míč a Šaman se sám před Hanušem nemýlil.
Ve druhém poločase Divišov zrychlil tempo hry, ale dlouho se nedokázal prosadit. Šance Lehána a Macháčka doslova volaly po gólech. Až v 80. minutě Lehán překvapil brankáře hostů střelou z hranice šestnáctky přes obránce k tyči. Následný velký tlak domácích vyvrcholil v 90. minutě trmou vrmou, ve které se nejlépe po několika dorážkách orientoval Jíša. Velká euforie Divišova ale byla o chvíli později zmrazena, když z trestného kopu tečovaným zdí vyrovnal Vrkoslav.

Branky: Lehán, Jíša – Šaman, Vrkoslav. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Macháček, Marek Hanuš, Blažíček, Lehán, Cacák, Vávra, Vondrák, Campodonico, Jíša. Střídali: Z. Pekárek, Moravec. Dolní Kralovice: Zubec – T. Jelínek, Prchal, Malina, Marušák, Vošický, Roháč, Vrkoslav, Hanousek, Šaman, J. Boček. Střídali: Maršoun, M. Boček, L. Jelínek.

SK NAČERADEC – NEVEKLOV 6:0

Úvodních 20 minut patřilo Neveklovu, ale jejich slibné útoky končily v ofsajdové pasti domácích a jedenkrát se vyznamenal Císař. Ve 22. minutě šli do vedení paradoxně Načeradští, když se po pěkné, rychlé akci trefil Urban. Po inkasované brance hosté polevili, ale domácí toho nedokázali využít.
Po přestávce domácí zvýšili tempo a na Magnuse se valil jeden útok za druhým. Po třetí inkasované brance Neveklovští zcela rezignovali a nebýt vychýlené mušky domácích hráčů, mohlo být skóre pro hosty ještě hrozivější.

Branky: Jeništa 3, Urban 2, Voženílek. Rozhodčí: P. Špička. Diváci: 70. Poločas: 1:0. SK Načeradec: Císař – Smetana, Novák, Štamberg, Franc – Čáp, Urban, Postřihač, Suchopár – Voženílek, Jeništa. Střídal: Kříž. Neveklov: Magnus – Havránek, Novák, Znamenáček, Čichovský, Hameta, Semerád, Vitouš, Rabiňák, Zimmel Bartůšek. Střídali: J. Šmejkal, P. Šmejkal, Novotný, Šiška.

MARŠOVICE – PŘESTAVLKY 5:0

Lídr tabulky se od začátku pustil do soupeře se snahou co nejdříve vstřelit branku, což se mu podařilo po nedorozumění mezi hostujícím brankářem a obránci v 9. minutě Žížalou do prázdné branky. Poté měli domácí další šance na zvýšení skóre, ale dvakrát Žížala ani Zavadil nemířili přesně. To mohlo Maršovice mrzet, když ve 37. minutě Laurich fauloval v šestnáctce, ale z penalty zamířil přestavlcký kapitán P. Mrázek jen do tyče Pechačovy branky.
Stejnou možnost dostali domácí po ruce hostujícího hráče v 50. minutě a Zavadil se štěstím protlačil míč do sítě – 2:0. V 77. minutě mohli Přestavlčtí snížit, ale Pechač v souboji jeden na jednoho domácí podržel. V závěru přišla one van show nejlepšího kanonýra okresního přeboru Pavla Žížaly. Nejprve tečoval do sítě dalekonosnou střelu Hampešta a následně tvrdou střelou završil hattrick. To mu však bylo málo, když po nádherné přihrávce Fillipa uzavřel svým čtvrtým gólem v zápase a třiadvacátým v sezoně na 5:0, a to ještě neproměnil sólo.

Branky: Žížala 4, Zavadil (z PK). Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Maršovice: Pechač - Zderadička, Hampešt, Procházka, Řezníček - Laurich (83. M. Hašek), Žák, R. Hašek, Šetina (66. Fillip) - Žížala, Zavadil (74. Bartoš). Přestavlky: Toman - Sisel (58. Bursík), Mikulanda, Pantoflíček, M. Mrázek, Kučera, Kačírek (69. Velebil),P. Mrázek, Blokeš, Brambora, Pohůnek.

JANKOV – PRAVONÍN 3:1

Úvod nečekaně patřil hostům, kteří v prvních deseti minutách uzamkli domácí na jejich polovině, ale vytvořené šance neproměnili. Až po čtvrthodině hry se Jankovští dostali do zápasu, začali prověřovat hostující obranu a hrál se rychlý pohledný fotbal se spousty přímočarými akcemi. První rozvlnili síť Pravonínští v 35. minutě, když se po dobře zahrané standardní situaci prosadil M. Babický. Až do konce poločasu se hra přelévala s jedné strany na druhou, ale nadějně vypadající útočné akce se nepodařilo úspěšně zakončit.
Do druhého poločasu vstoupili domácí s větším nasazením. Aktivitu zúročili v 63. minutě krásnou křížnou střelou Říhy a o chvíli později Horčička po standardní situaci otočil skóre. Hosté se začali tlačit více do útoku, ale více šancí měli domácí z rychlých protiútoků a jeden proměnil kapitán Skála ve třetí gól.

Branky: Říha, Horčička, P. Skála – M. Babický. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Peroutka, Veselý, M. Čermák, Skála, Říha, Vrzal, Horčička, Uhliar. Střídali: Šimánek, Blažej. Pravonín: Doškář – Ondrák, M. Hoch, Lejček, Kodeda, Novák, Vlasák, M. Babický, Sibal, Javorský, Studnička. Střídali: Zavadil, P. Hoch.

STRUHAŘOV – CHOTÝŠANY 2:0

Ve Struhařově se hrálo derby velmi průměrné úrovně, ve kterém domácí stříleli branky pouze na začátku a na konci utkání. V 6. minutě otevřel skóre po samostatné akci D. Sysel a skóre uzavřel v 85. minutě L. Sysel. Jinak se hra odvíjela především ve středu hřiště, bez větších šancí, když na obou stranách zazvonilo břevno po střelách domácího Straky a hostujícího Koreckého.

Branky: 6. D. Sysel, 85. L. Sysel. Rozhodčí: Rosenvald. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Struhařov: P. Pessr – Straka, Zd. Pessr, Dudík, J. Sysel, O. Hroch, Folprecht, Zmek, O. Veselý, D. Sysel, J. Veselý. Střídali: L. Sysel, Michálek. Chotýšany: Šimánek – Sysel, Korecký, Šícha, Starosta, Filip, Kůt, M. Říha, Vaňkát, Matoušek, Povolný. Střídal: R. Říha.

1. Maršovice⋌ 17 14 0  3 57:9  42
2. Divišov⋌ 17 12 2  3 48:15 38
3. Struhařov⋌ 17 11 3  3 42:20 36
4. Jankov⋌ 17 10 2  5 32:23 32
5. Jírovice⋌ 17  9 3  5 19:18 30
6. Vrch. Janovice ⋌ 17  7 2  8 38:35 23
7. Sokol Přestavlky⋌ 17  7 2  8 26:38 23
8. Neveklov⋌ 17  6 4  7 37:38 22