SK Načeradec - TJ Sokol Dolní Kralovice 0:1 (0:1)

03.05.2014 09:02

Hráno:   27.4.2014, od 17:00 hod, 19°C, polojasno

Hodnocení: Na domácí hráče asi padla jarní únava, hráli pěší fotbal, bez nasazení a nedařila se jim vůbec kombinace. Hosté pouze nakopávali míče na rychlého Šamana, který ale většinou skončil v ofsajdové pasti domácích obránců. Až ve 30. minutě pomezní rozhodčí nezvedl praporek a Šaman třicetimetrové sólo bezpečně proměnil.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, hostům stačilo nakopávat dlouhé míče dopředu a hrozili pouze z brejků. Domácím se nepodařilo vytvořit si stálý tlak ani vyloženou šanci. Nudný zápas, kterému by spíše odpovídala remíza, a ze kterého diváky bolely oči, tak skončil vítězstvím Dolních Kralovic. Otevření nových kabin tak domácí nepokřtili zrovna nejlépe. Jen tak dál!!!

Nastoupili:

SK Načeradec:  Císař – Smetana, Dražďák, Štamberg, Franc – Čáp, Urban, Novák, Suchopar – Voženílek, Jeništa. Střídal: Kříž.

TJ Sokol D. Kralovice: Doležal – Pitelka, Malina, Marušák, Vošický, Roháč, Vrkoslav, Hanousek, Šaman, Dvořák, Boček. Střídali: Jelínek, Zubec, Holba.

Maršovická kočka slupla chotýšanskou myš

Vrchotojanovický kapitán Bureš se dostal ve struhařovské šestnáctce před domácího Koblasu. Autor: Ivan Vondrák

29.4.2014 11:33

Benešovsko – V 19. kole okresního fotbalového přeboru překonali hráči lídra z Maršovic jedenáctkrát chotýšanského brankáře Šimánka. Čtyřmi góly se zaskvěl kanonýr okresního přeboru maršovický Žížala, Kašpar z Popovic a Horčička z Jankova vsítili hattricky.

STRUHAŘOV – VRCHOTOVY JANOVICE 1:1

Hrálo se utkání velmi průměrné úrovně, které domácí odehráli bez nasazení a chuti po vítězství. Skóre otevřel v 17. minutě hostující Rouš po trestném kopu ze strany, aby po půlhodině vyrovnal L. Sysel po zakončení zblízka. Ve druhém poločase se domácí nedokázali prosadit, a tak si spokojení hosté odvezli bod.

Branky: 31. L. Sysel – 17. Rouš. Rozhodčí: Špička. ŽK: 3:1. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Struhařov: P. Pessr – Straka, Dudík, J. Sysel, Hovorka, Hroch, Folprecht, Kůstka, O. Veselý, L. Sysel, J. Veselý. Střídali: D. Sysel, Strnad, Michálek. Vrchotovy Janovice: Vávra – Bureš, Kadlec, Suchan, Szekér, Vrkoslav, Němec, Hrdlovič, Procházka, Rouš, Střihavka. Střídali: Čedík, Trojan, Kaprálek, Sochůrek.

SK NAČERADEC – DOLNÍ KRALOVICE 0:1

Branka: Šaman. Rozhodčí: Švejda. Diváci: 80. Poločas: 0:1. SK Načeradec: Císař – Smetana, Dražďák, Štamberg, Franc – Čáp, Urban, Novák, Suchopár – Voženílek, Jeništa. Střídal: Kříž. Dolní Kralovice: Doležal – Pitelka, Malina, Marušák, Vošický, Roháč, Vrkoslav, Hanousek, Šaman, Dvořák, Boček. Střídali: Jelínek, Zubec, Holba.

JÍROVICE – PŘESTAVLKY 1:3

V první půli byli hosté aktivnější a domácí jim opět po hrubých chybách dovolili jít do dvougólového vedení. Do druhé půle se Jírovičtí probudili, začali hrát kvalitní fotbal a hosté se skoro nedokázali dostat ze své poloviny hřiště. Po několika slibně vypracovaných šancích snížil Svoboda na 1:2. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale to nepřišlo. Naopak vyrobili další hrubou chybu, kterou hosté ztrestali, a tak uštědřili Jírovicím první porážku v domácím prostředí.

Branky: Svoboda – Mastný, Kačírek, Pohůnek. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 2:3. Diváci: 65. Poločas: 0:2. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Svoboda, Klepl, Kulda, Krákora, Mizera, Pazdera, F. Stibůrek. Přestavlky: Bečvář – Mastný, Berka, Pantoflíček, J. Mikulanda, Kučera, Kačírek, P. Mrázek, M. Mrázek, Brambora, Pohůnek. Střídali: Velebil, M. Mikulanda, Pivoňka, Hopko.

POPOVICE – NEVEKLOV 4:1

Aktivněji začali hosté, když střelou z úhlu prověřil Vitouš brankáře Heřmánka. Pak přišel první okamžik Kašpara, když po průniku do šestnáctky a střelou k bližší tyči otevřel skóre utkání – 1:0. Gól domácí nabudil k větší aktivitě. Povedená souhra popovického útoku se zálohou vyústila ve druhou branku Kašpara. Za chvíli zúročil svou černou práci Jakub Hovorka a naservíroval lahůdkovou přihrávku M. Heřmánkovi, který s přehledem dopravil míč do prázdné brány – 3:0. Rozhození hosté se v závěru první půle pokusili o tlak a rychle jim utnul tipec Kašpar, když vystihl krátkou rozehrávku obrany a již do poločasu zkompletoval hattrick.
Ve druhé půli se domácí uspokojili, čehož hosté využili. Průnik Vitouše ještě P. Heřmánek zlikvidoval, ale na hlavičku Zimmela po standardní situaci již nestačil – 4:1. Brankáře P. Heřmánka ještě protáhla dělovka Havránka z trestného kopu. Popovičtí se do útoku moc nehnali, přesto si druhou výhru za sebou v cestě za záchranou uhájili.

Branky: Kašpar 3, Heřmánek – Zimmel. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 4:0. Popovice: P. Heřmánek – O. Zach (70. T. Zach), Hocek, D. Kropáček, F. Kropáček – Matuška, Dvořák, M. Heřmánek, Žížala – Kašpar, Jakub Hovorka (78. Filip). Neveklov: Magnus – Havránek, Novák, Znamenáček, Čichovský, Šmejkal, Semerád, Vitouš, Rabiňák, Zimmel, Bartůšek. Střídali: Novotný, Šiška.

DIVIŠOV – PRAVONÍN 3:1

Domácí po celý zápas kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli. Ve 25. minutě se těsně před hranicí pokutového území výborně zorientoval Campodonico, přešel přes stopera hostů a prostřelil Doškáře. O chvíli později byl v akci opět Campodonico, jehož sraženou střelu usměrnil chytře Marek Hanuš nad padajícího brankáře hostů. Do kabin se však Pravonínští vrátili s nadějí na zisk bodů, když ve 44. minutě trestný kop Vlasáka nechala divišovská obrana propadnout až do branky.
Ve druhém poločase se už diváci dočkali jen branky střelce dne Marka Hanuše, jemuž míč naservíroval precizní přihrávkou na penaltový puntík Z. Pekárek po výpadu po pravé straně.

Branky: Marek Hanuš 2, Campodonico – Vlasák. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 2:1. Divišov: Jan Hanuš – Martin Hanuš, Macháček, Marek Hanuš, Blažíček, Lehán, Jíša, Vávra, Vondrák, Campodonico, Z. Pekárek. Střídali: Svoboda, Šmíd, Moravec. Pravonín: Doškář – Hoch, Lejček, Kodeda, Zavadil, Novák, Vlasák, Babický, Moravec, Javorský, Studnička. Střídali: Ondrák, Sibal, Březina.

MARŠOVICE – CHOTÝŠANY 11:0

Na souboj kočky s myší se změnilo utkání vedoucího celku tabulky z Maršovic a téměř jistě k sestupu odsouzeným Chotýšan. Domácí se do oslabeného soupeře zakousli od prvních minut a jen doslova neuvěřitelná střelecká nemohoucnost zachránila hosty od ještě daleko hrozivějšího konečného výsledku. Za brankářem Šimánkem ještě šestkrát zvonily tyče a břevna a i další více než stoprocentní šance domácí dokázali zahodit.
Skóre otevřel v 9. minutě kanonýr Žížala a do 24. minuty se ještě trefili Žák, Šach i stoper Bartoš. V následujících minutách dokázali domácí zahodit i to co se snad ani nedá. Prázdná branka po krásných rychlých akcích zívala na Zavadila a Žížalu, Zavadil se Šachem trefili břevna a ve 38. minutě dokonce domácí třikrát trefili tyč.
Ve druhém poločase přeci jen Maršovičtí seštelovali mířidla, tak jak si početné obecenstvo představovalo. První útok zakončil Žížala, poté se trefil hlavou smolař Zavadil po centru Šacha. Sedmý a osmý gól přidal kapitán R. Hašek a šel střídat. Po dalších tutovkách zacílil podeváté z voleje Bačík a domácí publikum si hlasitě žádalo, "deset". To vyslyšel v 81. minutě kanonýr Žížala, jenž tak měl na kontě hattrick. Následně ještě sniper napálil břevno, aby poté svojí 28 brankou v sezoně upravil na konečných 11:0.

Branky: Žížala 4, R. Hašek 2, Šach, Žák, Bartoš, Bačík, Zavadil. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 4:0. Maršovice: Fillip - Zderadička, Bartoš, Procházka (46. M.Hašek), Řezníček (60. Šetina) - Šach, Žák, R. Hašek (60. Bačík), Laurich - Zavadil, Žížala. Chotýšany: Šimánek - Poupě, Korecký (57. Toula), Hanibal, Kůt, Tůma, Šícha, Neruda, Vobecký, Říha, T. Matoušek.

JANKOV – MEZNO 3:0

Domácí začali náporem a po několika šancích rozvlnil dvakrát mezenskou síť ,mezi 14. – 18. minutou, kanonýr Horčička. Poté částečně převzali iniciativu hosté, dobře kombinovali, ale jen ve středu hřiště, do šancí je však jankovská obrana nepustila. Příležitosti si vytvářeli spíše domácí, ale bez gólového efektu.
Druhý poločas se odehrával v režii konce prvního. Hosté se snažili dostat před domácí branku, ale naráželi na spolehlivou obrana. Jankovští podnikali rychlé protiútoky, vytvářeli si střelecké příležitosti, ale jen Horčička z penalty rozvlnil síť a dokonal svůj hattrick.

Branky: Horčička 3. Rozhodčí: Malíř. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Jankov: Nerad – D. Čermák, Peroutka, Veselý, M. Čermák, Balík, Skála, Říha, Vrzal, Horčička, Uhliar. Střídali: Hynek, Kratochvíl, Zajíc. Mezno: Doskočil – Lukáš Homola, Kulvajt, Bursík, Hedvik, Mazour, Kubec, Heráň, Helma, Šimák, Ladislav Homola. Střídali: Říha, Babický, Barták, Ptáček.

1. Maršovice⋌ 19 15 0  4 69:13 45
2. Divišov⋌ 19 14 2  3 52:16 44
3. Struhařov⋌ 19 12 4  3 46:22 40
4. Jankov⋌ 19 12 2  5 38:23 38
5. Jírovice⋌ 19  9 3  7 20:25 30
6. Sokol Přestavlky⋌ 19  8 2  9 29:40 26
7. Vrch. Janovice⋌ 19  7 4  8 42:39 25
8. Pravonín⋌ 19  8 1 10 49:51 25