SK Načeradec - TJ Sokol Přestavlky 1:1 (0:1)

28.10.2014 07:54

Struhařov potupil suverénní Maršovice

V Mezně plály v závěru zápasu vášně, což odnesli dva hráči červenou kartou.

V Mezně plály v závěru zápasu vášně, což odnesli dva hráči červenou kartou. Autor: Jana Říhová

14.10.2014

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor Ferdinand měl na pořadu osmé kolo. Trojice v čele tabulky má stejný počet bodů, Mezno ani na osmý pokus nedosáhlo na body a Jankov rozstřílel Pravonín.

JÍROVICE – VRCH. JANOVICE 0:1

Mužstva předvedla průměrný výkon. Hosté se v první půli ujali vedení po sporném momentu, který zaváněl postavením mimo hru. Poté ještě oba týmy do konce poločasu neproměnily slibné příležitosti.
Ve druhé půli se hrálo převážně na půli hostí, míč sice do janovické branky protlačili, ale jen z ofsajdového(?) postavení. V závěru zápasu si i díky zdržovaní hry hosté těsnou výhru uhájili.

Branka: Novotný. Rozhodčí: Irion. ŽK: 3:4. ČK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Jírovice:Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Pokorný, Pěkný, Beneš, Mizera, D. Stibůrek, Skopec, Svoboda, F. Stibůrek. Střídal: Klepl. Vrchotovy Janovice: Vávra – Bureš, Kadlec, Suchan, Novotný, Szekér, Sochůrek, Zeman, Lacina, Hrdlovič, Procházka. Střídali: Čedík, Dvořák, Bursík, Prégr.

MEZNO – DOLNÍ KRALOVICE 3:4

Fanoušci viděli kvalitní vyhecovaný zápas s mnoha fotbalovými akcemi. Kralovičtí hrozili především ze standardních situací, Mezenští z rychlých brejků a centrů. Brankáři dlouho drželi, až si Vošický naskočil na míč po trestném kopu a dostal hosty do vedení. Mezenští se ale nesložili a po dlouhém odkopu a nedorozumění v hostující obraně vlétl mezi obránce Helma, míč propadl až k Heráňovi a ten ho uklidil do prázdné brány – 1:1. Jenže hosté zvýšili obrátky. Po sérii rohových kopů se dostal k odraženému balónu Hanousek a dělovka z 30 metrů skončila v síti. Do poločasu ještě Hanousek po zmatcích v mezenské obraně nadvakrát překonal Smetanu – 1:3. Navíc Kralovičtí dvakrát orazítkovali konstrukci branky.
Ve druhé půli se hosté zatáhli. Mezenští hrozili z trestných kopů a velmi aktivní Helma několikrát z dálky vyzkoušel Doležala. Jenže přišel přímý kop hostů z vlastní poloviny, na který si naběhl kapitán Vrkoslav a dostal domácí ještě více na dno. Mezenští i přes nepříznivé skóre neustále bojovali a zápas zdramatizovali. Střídající Šváb dorazil mezi nohama Doležala trestný kop Bartáka sražený zdí a na 3:4 snížil Mikolášik po trestném kopu a sklepnutí Helmy. Po brance někteří hráči neudrželi nervy na uzdě a rozhodčí Malý vyloučil na každé straně jednoho hříšníka. Zápas se dohrával ve vyostřené atmosféře, ale stav již nezměnil. A tak Mezno stále čeká na první bod.

Branky: Heráň, Šváb, Mikolášik – Hanousek 2, Vošický, Vrkoslav. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:3.ČK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:3. Mezno: Smetana – Bursík, Doskočil, Babický, Horvát – Mikolášik, Ladislav Homola, Kubec, Pilař – Helma, Heráň. Střídali: Šváb, Barták. Dolní Kralovice: Doležal – T. Jelínek, Pitelka, M. Maršoun, Malina, Marušák, Vošický, Vrkoslav, Hanousek, J. Maršoun, Šaman. Střídali: Roháč, Jelínek, Dvořák, Šnajdr.

SK NAČERADEC – PŘESTAVLKY 1:1

Načeradští měli od začátku mírnou převahu, ale šance Čápa a především Suchopara zůstaly nevyužity. Hosté naopak potrestali nedorozumění v obraně domácích a J. Mikulanda ve 29. minutě pohodlně skóroval. Za chvíli ještě po závaru nastřelili tyč.
Ve druhém poločase domácí přidali, vytvořili si tlak a v 58. minutě Vobořil hlavou vyrovnal. Převaha Načeradce pokračovala, přesto měli hosté velmi nebezpečné protiútoky, ale brankář Smetana byl vždy na svém místě. V největší šanci se těsně před koncem ocitl Vobořil, ale jeho hlavičku do horního rohu bravůrně vytěsnil Bečvář. Nepříliš pohledné utkání tak nakonec skončilo remízou.

Branky: Vobořil – J. Mikulanda. Rozhodčí: Mrázek. Poločas: 0:1. SK Načeradec: J. Smetana – Franc, M. Smetana, Vobořil, Dražďák – Hlinský, Čáp, Novák, Suchopar – Postřihač, Holý. Střídal: M. Zvára. Sokol Přestavlky: Bečvář – Bursík, Kondáš, Pantoflíček, Pivoňka, Kučera, Kačírek, Mrázek, J. Mikulanda, Brambora, Sisel. Střídali: Hájek, Bursík ml., Bursík st.

NEVEKLOV – KŘIVSOUDOV 1:3

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, ale chyba Semeráda, kterou potrestal Jakl, je v 16. minutě srazila do kolen. Chyběl jim pohyb a v závěru poločasu byli zaslouženě potrestáni. Nejdříve se po chybě Jaroslava Hlaváče opět prosadil Jakl a těsně před odchodem do kabin po faulu Znamenáčka proměnil penaltu L. Ptáček.
Domácí o přestávce vystřídali tři hráče, zamkli hosty ve druhém poločase na jejich polovině, ale na víc než snížení Šmejkalem z trestného kopu se nezmohli.

Branky: Šmejkal – Jakl 2, L. Ptáček ml. Rozhodčí: Kočí. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:3.Neveklov: Franěk – Zimmel, Semerád, Znamenáček (46. Šiška), P. Balík (46. Novák), Jan Hlaváč (46. Hovorka), M. Balík, Šmejkal, Jaroslav Hlaváč – Čichovský, Hameta. Křivsoudov: K. Ptáček (80. L. Ptáček st.) – F. Vopěnka, L. Ptáček ml., Doležal (65. Zelenka), Toula, Sedláček, Štika, Vondrák, Zeman, J. Vopěnka, Jakl.

JANKOV – PRAVONÍN 5:0

První poločas byli domácí nervózní a hodně nepřesní, naproti hosté předvedli několik hezkých kombinačních akcí. Zlomový moment utkání přišel mezi 30. a 35. minutou, kdy pravonínský Studnička dvakrát zbytečně fauloval na polovině hřiště, inkasoval žluté karty a následně i červenou. Od tohoto momentu se aktivita přesunula na domácí kopačky a do přestávky otevřel skóre kanonýr Horčička, který křížnou střelou prostřelil brankáře Doškáře. V závěru poločasu trefil kapitán Skála břevno.
Druhý poločas už byl v režii domácích. V úvodu se předháněli v neproměňování vyložených příležitostí. Zlom v produktivitě udělalo až sólo Balíka z poloviny hřiště, které zakončil důraznou střelou z hranice velkého vápna. Za chvíli usměrnil Horčička přesný centr, Říha dorazil do sítě střelu od tyče, kterou vyslal Horčička a skóre uzavřel v závěru opět Říha. Hosté si za svůj výkon velkou prohru nezasloužili.

Branky: Horčička 2, Říha 2, Balík. Rozhodčí: Rosenvald. ŽK: 1:3. ČK: Studnička (P). Diváci:80. Poločas: 1:0. Jankov: F. Nerad – Hameršmíd, Čermák, Vrzal, Balík, Skála, Kolář, Peroutka Říha, Horčička, Uhliar. Střídali: Procházka, Šimánek, Zajíc, V. Nerad. Pravonín: Doškář – Hrubeš, Lejček, Kodeda, Zavadil, T. Babický, L. Vlasák, D. Vlasák, Michal Sibal, Studnička, Hoch. Střídali: Ondrák, M. Babický, Marek Sibal.

STRUHAŘOV – MARŠOVICE 5:1

Struhařovu ve šlágru kola, pod novým kapitánem, osmnáctiletým Folprechtem, vyšel skvěle úvod, když si ve 4. minutě nastřelený míč Kocábkem srazil hostující obránce do vlastní branky. V 19. minutě se Kocábek prosadil již bez cizí pomoci – 2:0. Dosud bez ztráty bodu hrající lídr byl zaskočen a nedařilo se mu dostat se do hry a jen hlavička Žížaly trochu vystrašila P. Pessra.
Po přestávce pokračovali Struhařovští v aktivní hře. J. Veselý po centru Kocábka ještě přestřelil, ale následně vzal zápas do svých rukou střídající L. Sysel. Nejprve se krásně uvolnil a rozvlnil síť střelou z úhlu, poté vyhrál souboj a ideálně přihrál míč před prázdnou bránu naběhnuvšímu Hovorkovi – 4 : 0. Následně Hampešt z dobré pozice minul struhařovskou branku. V 80. minutě po spolupráci J. Veselého a Koblasy se trefil hlavou L. Sysel a skóre uzavřel v samém závěru čestným úspěchem hostů Bartoš.

Branky: L. Sysel 2, vlastní, Kocábek, Hovorka – Bartoš. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 2:0. Diváci:100. Poločas: 2:0. Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Svoboda, Kůstka, Hovorka, Folprecht, O. Veselý, Zmek, Kocábek, Koblasa, J. Hroch. Střídali: J. Veselý, L. Sysel. Maršovice: Pechač – Procházka, Zavadil, Šach, Šetina, Bartoš, R. Hašek, Laurich, Hampešt, Zderadička, Žížala. Střídali: M. Hašek, Řezníček, Hrebičík.

CHOCERADY – POPOVICE 1:1

1. Maršovice⋌ 8 7 0 1 33:9  21
2. Jankov⋌ 8 7 0 1 24:7  21
3. Struhařov⋌ 8 7 0 1 25:10 21
4. Vrchotovy Janovice⋌ 8 6 1 1 23:10 19
5. Křivsoudov⋌ 8 5 1 2 18:16 16
6. Sokol Přestavlky⋌ 8 3 2 3 12:14 11
7. Chocerady⋌ 8 3 2 3 10:13 11