Sokol Kondrac - SK Načeradec 5:11 (3:4)

17.06.2012 12:16

Na tento zápas dlouho nikdo z nás (jak  hráči, tak trenéři) nezapomene. Proč? Hned při vstupu na trávník se na nás Kondračtí funkcionáři vrhli jak vosy na cukroví a častovali nás, že v našem kádru máme černochy, že jsme měli černochy i v Trhovém Štěpánově (přitom u nich se hrálo na dvou polovinách hřiště dva zápasy souběžně, takže nám štěpánovští půjčovali i hráče), a v Křivsoudově nám tři hráče označili za černochy a vyhodili je. Je zajímavé, že jsem u toho byl (a z Kondradce jsem nikoho neviděl) a o ničem nevím. Tohle všechno bychom přešli bez povšimnuti, kdyby tyto nevkusné narážky a nadávky netrvaly přes hodinu a před dětmi. Nepochopil jsem smysl jejích počínání, ale měli by se funkcionáři tohoto oddílu zamyslet, jestli by takoví lidé měli pracovat s mládeží. Já, jako rodič bych jim své dítě nesvěřil. Ale k zápasu. První gól jsme vstřelili my, a to asi po minutě. Tím naše hra skončila a nastoupil soupeř. Než jsme se rozkoukali tak v 10 minutě to bylo 3:1. Kondračtí hráli jednoduchý a přímočarý fotbal, na který jsme nemohli najít recept. V 13 minutě po hezkém uvolnění a průniku do obrany protihráčů Kubou Kazdů a nádherné přihrávce na Petra Neckáře, který se nemýlil, 3:2. Od této chvíle jse hra vyrovnala a měli jsme i mírně navrch, což jsme potvrdili dvěma góly. Druhý poločas byl pokračováním konce prvního, a jako již několikrát dal Michal Truxa uklidňující gól, to běžela 31 minuta.

Teď musím zase odbočit od fotbalu. Kondračtí funkcionáři samozřejmě neustávali ve slovních napadeních a urážkách (  jste podvodníci, máte černochy, atd.), a ukazovali na konkrétní hráče, o kterých tvrdili, že jsou to " černoši ". Prvního označili hráče s číslem  8 - Michal Truxa. Po necelé minutě, že číslo 8 to není, ale stoprocentně číslo 5, a "ať ho koukáme sundat z hřiště, vy podvodníci". To běžela 35. minuta a Kondarčtí poslali při souboji míč do autu. V tu chvíli jsem zavolal na hráče a všechny stáhnul ze hřiště, a poprosil jsem kondracké funkcionáře, abychom šli všichni do kabin, a že  uděláme konfrontaci všech hráčů na naší straně. Kondračtí funkcionáři však místo toho, aby se šli přesvědčit jestli měli pravdu, za kterou tak vehementně celou dobu stáli, tak místo toho seděli na lavičce, kterou si na začátku utkáni přinesli s kabiny a ani pohledem (koukali celou dobu do země) natož pohybem nenaznačili, že by chtěli tuto konfrontaci udělat. Po pěti minutách mého přesvědčování a prošení, aby teda vstali a šli, se z řad funkcionářů ozvalo, že jsem trapný, a ať koukáme hrát fotbal a ne divadlo. Musel jsem se pousmát, protože divadlo to hráli především oni a to moc dobře. Vrátili jsme se na hřiště a pokračovali ve hře. Od této doby již nepadlo ani slůvko o černoších natož o konfrontaci. Bohužel se to projevilo na hře, Kondračtí od této chvíle na co sáhli tak jim nevyšlo, evidentně byli rozhození, možná to byl záměr funkcionářů, ač je to k nepochopení. Naopak, nás to zdravě nakoplo a ve 42. minutě jsme vyhrávali 9:3, v tu chvíli to byla naše exibice. Co dodat? Je mi líto, že nějaké spory Kondrackých s určitými lidmi z Načeradce může ovlivnit fotbal, a to fotbal dětí!

Branky :      Petr Neckář 5,   Michal Truxa 5,    Martin Belada 1