Hráno:   7.9.2013, od 17:00 hod, 18°C, polojasno

Hodnocení:   Až se dostaví všichni, možná i vyhrajeme...

Nastoupili:    Smetana J - Smetana M, Štamberg, Dražďák, Franc - Kříž, Pokorný, Čáp D.(čk), Postřihač- Jeništa,  Vobořil + Urban, Humpolík

Z různých důvodů nehráli:   Novák, Strnad, Čáp L., Lukáš + Voženílek, Suchopar

Vedení mužstva:  Ing. Postřihač, Grohmann

Rozhodčí: p. Pessr Z, Hruška J a Průcha J

Góly:   Vobořil  -  Sahula 2, Pazdera, Holeš

Oslabený Pravonín vybral Struhařov

Struhařovský Ondřej Hanibal (žlutomodrý) si zatancoval s pravonínským Lukášem Javorským. Autor: Ivan Vondrák

9.9.2013 16:19

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor odjel třetí kolo sezony 2013/2014. Ani hattrick Davida Sysla Struhařovu nepomohl, Jankov vybral přestavlcký Martin Mrázek, Divišov opět nezaváhal a usadil se v čele.

JÍROVICE – SK NAČERADEC 4:1

Domácí opět nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a zase to bylo na hře vidět. I když měli v prvním poločase mírnou převahu, tak šli do vedení hosté. Do konce poločasu se prosadili i Jírovičtí a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.
Ve druhé půli byli aktivnější hosté, ale bez gólového efektu. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky, které dokázali třikrát proměnit a utkání tak dovedli do vítězného konce.

Branky: Sahula 2, Pazdera, Holeš – Vobořil. Rozhodčí: Pessr. ŽK: 0:2. ČK: 0:1. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Beneš, Sahula, Pěkný, Klepl, Pokorný, Svoboda, Reinberger, Pazdera. Střídali: Krákora, Holeš. SK Načeradec: J. Smetana – M. Smetana, Vobořil, Štamberg, Dražďák, Postřihač, Pokorný, Čáp, Kříž, Franc, Jeništa. Střídali: P. Postřihač, Humpolík, Urban.

MARŠOVICE – D. KRALOVICE 6:0

Po nevydařeném vystoupení v Popovicích si Maršovičtí potřebovali napravit reputaci, a to se jim proti soupeři, který přijel bez několika hráčů základní sestavy, bezezbytku podařilo.
Maršovice začaly náporem, ale střela Zderadičky letěla vedle a Procházka po centru R. Haška hlavičkoval do tyče. V 16. minutě se již domácí dočkali, když na trestný kop R. Haška neměl brankář Kralovic nárok. Následně se zastřeloval Hlaváč, když jeho dělovku pod břevno Mir. Dvořák vyrazit na roh. V 35. minutě již Hlaváč vymetl pavouky v hostující šibenici.
Druhý poločas začali domácí aktivně. V 57. minutě se po chybné rozehrávce hostů dostal míč k Žížalovi, který nabídkou nepohrdl. V 68. minutě předvedli Hampešt – Šach a Žížala krásnou rychlou akci zakončenou čtvrtým gólem. Vzápětí si po domácím rohu srazil míč do vlastní branky Martin Dvořák. Poté se již zápas dohrával v poklidu. Přesto se maršovičtí fanoušci dočkali ještě jedné branky, když Fillip sklepl v šestnáctce míč Hlaváčovi, jenž podtrhl účet zápasu na 6:0.

Branky: Žížala 2, Hlaváč 2, R. Hašek, vlastní. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Maršovice: Pechač - Zderadička, Bartoš, Procházka (67. Řezníček), Hampešt - Šach, R. Hašek (70. Fillip), Žák, Hlaváč - Žížala, Fišer (46. M. Hašek). Dolní Kralovice: Miroslav Dvořák - Jelínek, Pitelka, Zubec, Marušák - Vošický, Roháč (67. Maršoun), Hanousek, Pitliak (46. Šnajdr), Jelínek, Martin Dvořák.

VRCH. JANOVICE – CHOTÝŠANY 2:2

Po úvodní gratulaci k narozeninám prezidenta klubu Antonína Dvořáka se domácí zakousli do Chotýšan. Vytvořili si územní převahu a Linhart pálil z malého vápna vedle, na druhé straně mířil podobně Korecký po nedorozumění Kahouna s brankářem Slunéčkem. V 16. minutě daroval brankář Keseli domácím gól, když si ránu Potůčka z dálky srazil do sítě. Následovala šance Procházky, kterou chotýšanský gólman vyrazil a dorážka Vrkoslava šla vedle. V 25. minutě se radovali domácí podruhé, když se po úniku Vrkoslava a centru trefil po zemi opět Potůček. Hosté ale nerezignovali a Straka z trestného kopu prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1.
Po přestávce se obraz hry změnil a u míče byli více Chotýšanští. Zejména byl vidět Korecký, jehož prudká střela z voleje letěla vysoko nad branku a hlavička po centru ze strany skončila těsně vedle. Následně stáli při domácích „všichni svatí" při mohutném závaru před gólmanem Slunéčkem. V 74. minutě již chotýšanský tlak vyústil ve vyrovnání, když tísněný Straka přeloboval hlavou vybíhajícího domácího gólmana. V závěru se Janovičtí snažili vytvořit převahu, ale místo toho byli málem potrestáni z hostujících brejků, když Koreckého dvakrát vychytal brankář Slunéčko.

Branky: Potůček 2 – Straka 2. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 0:2. ČK: 90. Povolný (Ch). Diváci: 60. Poločas: 2:1. Vrchotovy Janovice: Slunéčko – Suchan, Kahoun, Hampl, Hrdlovič (70. Sázavský) – M. Střihavka, Linhart, Sochůrek, Procházka – Potůček, Vrkoslav. Chotýšany: Keseli – Sysel, Korecký, Šícha, Straka – Žarnecki (74. R. Říha), M. Říha, Vaňkát, Khandl – Povolný, Filip.

JANKOV – PŘESTAVLKY 0:1

První poločas se odehrál v rychlém tempu, avšak většina akcí obou mužstev končila na dobře hrajících obranách a střely se daly spočítat na prstech jedné ruky.
Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou domácích, kteří zatlačili hosty, jimž však obrana, až na menší závary, pracovala spolehlivě. A tak v 70. minutě udeřilo na druhé straně, kdy z jediného vážnějšího protiútoku M. Mrázek skóroval. Po obdrženém gólu zvýšili domácí útočné úsilí a střely Peroutky či Veselého jen „lízaly" tyče hostující branky. A tak Přestavlky nejenže poprvé v sezoně skórovaly, ale ještě si odvezly z Jankova všechny body.

Branka: M. Mrázek. Rozhodčí: Rathan. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Veselý, Peroutka, Balík, P. Skála, Uhliar, Vrzal, Říha, Horčička. Střídali: L. Skála, Šimánek. Sokol Přestavlky: Bečvář – Novák, Berka, Pantoflíček, Braný, M. Mrázek, Kroulík, P. Mrázek, Blokeš, Pohůnek, Mastný. Střídali: Bursík, Dufek, Toman.

STRUHAŘOV – PRAVONÍN 3:4

Domácí nastoupili do šlágru kola bez několika hráčů základní sestavy. Během zápasu předvedli až neuvěřitelné množství hrubých chyb v defenzivě, a hostům skoro všechny branky darovali. V poslední minutě dokonce Koblasa neproměnil pokutový kop. A tak nováček z Pravonína, který dohrával zápas v devíti, a jenž podal dobrý výkon, navázal na předchozí dvě výhry.

Branky: D. Sysel 3 – Lejček 2, Zavadil, P. Hoch. Rozhodčí: Milan Macháček. ŽK: 0:3. ČK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Struhařov: P. Pessr – Kůstka, Zd. Pessr, Dudík, Hovorka, Hanibal, O. Veselý, Koblasa, D. Sysel, Zmek, Folprecht. Střídali: M. Kaňka, L. Sysel, Michálek. Pravonín: Doškář – M. Hoch, Lejček, Kodeda, Zavadil, T. Babický, L. Vlasák, M. Babický, Moravec, Javorský, Studnička. Střídali: D. Vlasák, Hrubeš, P. Hoch, Sibal.

DIVIŠOV – POPOVICE 2:0

Diváci viděli vyrovnané utkání, které rozhodli domácí již v první půli, když se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval Vávra a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Ve druhé půli potvrdil svoji podzimní střeleckou formu druhým divišovským zásahem Zd. Pekárek.

Branky: Vávra, Zd. Pekárek. Rozhodčí: Špička. ŽK: 3:6. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Macháček, Štěpnička, Lehán – Vondrák, Marek Hanuš, Vávra, Campodonico – Zd. Pekárek, Jíša. Střídali: Blažíček, L. Svoboda, M. Svoboda. Popovice: P. Heřmánek – Jakub Hovorka, Jiří Hovorka, Kašpar, M. Heřmánek – Slepička, Filip, Žížala, Kaucký – Veselý, Vondruška. Střídali: Kropáček, Matuška.

MEZNO – NEVEKLOV 2:1

V prvním poločase domácí dobře kombinovali a nepouštěli hosty k žádnému zakončení. Naopak po pěkné spolupráci Homoly s Mackem se dostal na hranici vápna ke střele Šimák a nekompromisní střelou do šibenice rozvlnil síť. O chvíli později zamířil přesně z trestného kopu Kulvajt a domácí odcházeli spokojeně do kabin s dvougólovým vedením.
Ve druhém poločase se z mezenských kopaček vytratila přesnost, a po jednom rychlém brejku hosté snížili, když tečovanou střelu útočníka ještě brankář Doskočil vyrazil, ale na dorážku Hamety z malého vápna byl již krátký. Následně se hosté tlačili za vyrovnáním, jenže šance měli jen domácí, kteří ale náskok nezvýšili a naopak se až do konce zápasu museli strachovat o výsledek.

Branky: Šimák, Kulvajt – Hameta. Rozhodčí: Novák – M. Balík, Frydrychovský. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Mezno: Doskočil – Kulvajt, Eliáš, Novotný, Říha – Kubec, Macko, L. Homola, D. Homola – Barták, Šimák. Střídali: Jakub Ploc, Jiří Ploc, Pinc. Neveklov: Kolev – Zimmel, Havránek, Novák, Znamenáček – Čichovský, Hameta, Váňa, Semerád – Rabiňák, Šiška. Střídali: Novotný, Šteiger, Král.

1. Divišov⋌ 3 3 0 0  8:1  9
2. Pravonín⋌ 3 3 0 0 10:6  9
3. Maršovice⋌ 3 2 0 1 14:1  6
4. Struhařov⋌ 3 2 0 1  9:4  6
5. Jankov⋌ 3 2 0 1  6:3  6
6. Neveklov⋌ 3 1 1 1  7:4  4
7. Vrchotovy Janovice⋌ 3 1 1 1  9:7  4
8. Chotýšany⋌ 3 1 1 1  8:9  4