TJ Sokol Popovice - SK Načeradec 2:1 (1:0)

20.04.2014 16:49

Hráno:   19.4.2014, od 17:00 hod, 15°C, polojasno

Hodnocení: Špatná životospráva 4(!) hráčů, piva frajersky těsně před zápasem, nedostatek pokory a neproměněná penalta = naprosto zbytečná prohra!!!

Nastoupili:

SK Načeradec:  Císař – Smetana, Štamberg, Franc, Voženílek  –  Čáp, Urban, Pokorný, Suchopar  – Postřihač, Jeništa + Kříž, Hlinský

TJ Sokol Popovice: Heřmánek - Hocek, Hovorka, Kašpar, Heřmánek M, Kropáček, Matuška, Borovec, Žížala, Kropáček, Zach + Hovorka J,Dvořák, Kaucký, Zach T

Pravonín nachytal lídra z Maršovic

Gólové radosti si proti oslabeným Chotýšanům užívali jankovští fotbalisté ve třech případech. Autor: Kamila Jarolímková

včera 11:18

Benešovsko – V 18. kole okresního fotbalového přeboru došlo k překvapení na účet lídra z Maršovic, jenž inkasoval čtyři velikonoční vajíčka v Pravoníně a má na čele již jen jednobodový náskok před Divišovem.

MEZNO – STRUHAŘOV 1:3

Od začátku utkání bylo znát, kde se nachází kvalita a které mužstvo je ve větší pohodě. Struhařov domácí od první minuty zmáčknul a vytvářel si šance, hlavně po centrech z druhé vlny. Několik jich domácí obrana vyřešila, ovšem po centru Hrocha a hlavičce Dudíka, již byl brankář Doskočil bez šance. Hosté pokračovali v aktivní hře a pasivní domácí i inkasovali podruhé, když po nákopu za obranu proměnil sólo J. Veselý. Až poté se Mezenští osmělili, ale pumelice Hedvika a Bartáka, hostujícímu brankáři příliš starostí nenadělaly.
Do druhé půle přišli Mezenští jako vyměnění. Hýřili aktivitou, vyhrávali souboje a Struhařovští nevěděli, kam dřív skočit. S několika šancemi Šimáka a Helmy si P. Pessr poradil, ale na sklepnutí Šimáka a umístěnou ránu Kubece již nestačil – 1:2. Srovnat skóre mohl Babický, ale pohrdl odkrytou brankou. Struhařovští byli v útlumu, přesto si dokázali vytvořit několik šancí. Nejprve po rohovém kopu hlavičkoval Dudík do tyče, aby po centru z pravé strany a odraženém míči upravil Strnad na 1:3. Mezenští se ale nevzdali, zatlačili hosty, ale na víc než nebezpečnou hlavičku Helmy se už nezmohli.

Branky: Kubec – Dudík, J. Veselý, Strnad. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:1. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Mezno: Doskočil – Skopec, Kulvajt, Hedvik, Barták – Heráň, Homola, Kubec, Babický – D. Helma, Šimák. Střídali: Mazour, Ptáček. Struhařov: P. Pessr – Z. Pessr, Dudík, Hroch, J. Veselý, O. Veselý, D. Sysel, Kůstka, J. Sysel, Folprecht, Straka. Střídali: Hovorka, L. Sysel, Strnad.

POPOVICE – SK NAČERADEC 2:1

Sebevědomý Načeradec na hřišti předposledních Popovic narazil. Domácí byli dobře připravení, vyhecovaní, bojovali a rvali se o každý míč, jakoby přeskládaná sestava dala mužstvu nový dech. V první obrovské příležitosti se po pěkné kombinaci ocitnul rychlík M. Heřmánek, jenže tváří v tvář Císařovi přestřelil bránu. Popovické útočné duo Kašpar – Jakub Hovorka pořádně zatápělo hostující obraně a při jedné akci zahrál načeradský obránce ve vápně rukou a penaltu s přehledem proměnil Borovec. Hosté zahrávali bez úspěchu jen standardní situace.
V druhé půli Popovice zvýšily tlak a hnaly se za navýšením skóre. Několik pěkných příležitostí zastavil až hostující Císař nebo skončilo mimo brankové tyče. V obrovské příležitosti se ocitnul Kašpar, když stihnul vypíchnout míč před vyběhnutým Císařem, ale svou slabší nohou nedokázal poslal míč do prázdné brány. Hosté se oklepali a začali hrozit, hlavně ze standardních situací. Po jedné skrumáži nařídil rozhodčí penaltu za ruku, ale brankář P. Heřmánek střelu načeradského exekutora vychytal.
Zlomení hosté se zatáhli do vlastního pokutového území a odolávali dalšímu popovickému tlaku, který vyvrcholil centrem Matušky zakončeným gólovou tečkou Kašpara – 2:0. V 70. minutě ale hosté zdramatizovali zápas, když zakončili ukázkový protiútok na pět přihrávek se zakončením Kříže – 2:1. Načeradec ožil a hnal za vyrovnáním, ale popovická obrana s brankářem výhru uhájila.

Branky: Borovec, Kašpar – Kříž. Rozhodčí: Malíř. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Popovice: P. Heřmánek – O. Zach, Hocek, F. Kropáček, D. Kropáček – Matuška (Jiří Hovorka), Borovec (Dvořák), M. Heřmánek, Žížala (Kaucký) – Kašpar (T. Zach), Jakub Hovorka. SK Načeradec: Císař – Smetana, Štamberg, Franc, Voženílek – Čáp, Urban, Pokorný, Suchopár – Postřihač, Jeništa. Střídali: Kříž, Hlinský.

DOLNÍ KRALOVICE – JÍROVICE 4:0

Po několika šancích otevřeli domácí skóre v 15. minutě Vrkoslavem hlavičkujícím na zadní tyči po rohovém kopu. Při střele z úrovně penalty zabránil vyrovnání výborným zákrokem Doležal. Druhé branky docílili domácí ve 29. minutě po dlouhém házeném autu Bočka a dorážce Šamana téměř na brankové čáře. Hosté dokázali ještě zahrozit nebezpečnou střelou z vápna, která neskončila gólem, stejně jako vyložená šance Hanouska v poslední minutě poločasu na druhé straně.
V úvodu druhého dějství vyslal Vrkoslav krásným pasem do úniku Bočka, který levačkou nedal gólmanovi šanci – 2:0. Z dalších několika šancí využili domácí až tu v 64. minutě, kdy Boček našel Martina Dvořáka pohodlně zakončujícího do odkryté branky. Hosté se ve druhé půli k ničemu závažnějšímu nedostali.

Branky: Vrkoslav, Šaman, Boček, Martin Dvořák. Rozhodčí: Černý. ŽK: 1:3. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Jiří Marušák, Roháč – Hanousek, Vrkoslav, Martin Dvořák (74. Maršoun), Malina, Vošický – Rudolf Šaman, Boček (70. L. Jelínek). Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Svoboda, Reinberger (69. Beneš) , Klepl, Kulda, Krákora (58. Pěkný), Pazdera, F. Stibůrek.

NEVEKLOV – VRCH. JANOVICE 3:3

Hosté nastoupili bez kanonýra Němce a se špílmachrem Sochůrkem (nemoc) pouze na lavičce. Domácí chtěli odčinit vysokou porážku z Načeradce a v úvodu to vypadalo, že se jim to podaří. Již ve třetí minutě zatáhl míč po lajně Hameta a přihrávkou pod sebe našel P. Šmejkala, který se nemýlil. O chvíli později nacentroval z levé strany Zimmel a Znamenáček poslal domácí do dvoubrankového vedení. Následně však Neveklovští přestali hrát, hosté převzali iniciativu a mezi 41. a 44. minutou zcela otočili zápas góly Rouše, Procházky a Čedíka na 2:3.
Druhý poločas se hrál za mírné převahy domácích, ale na víc než vyrovnání Vitoušem to nestačilo. Plány Neveklova na zvrat zhatilo vyloučení Hamety v 70. minutě. A když hosté nevyužili několika brejků v závěru, skončilo utkání před slušnou diváckou návštěvou spravedlivou remízou.

Branky: P. Šmejkal, Znamenáček, Vitouš – Rouš, Procházka, Čedík. Rozhodčí: Irion. ŽK: 6:1. ČK: Hameta (N). Diváci: 97. Poločas: 2:3. Neveklov: Šiška – Zimmel, Rabiňák, Semerád, Novák – Havránek, Znamenáček, Čichovský, Hameta – Šmejkal, Vitouš. Střídali: Bočkay, Jakub Novotný. Vrchotovy Janovice: Vávra – Kadlec, Suchan, Bursík, Szekér, Vrkoslav, Kaprálek, Hrdlovič, Procházka, Rouš, Střihavka. Střídali: Sochůrek, Čedík, Nerad.

PŘESTAVLKY – DIVIŠOV 0:1

Úvod zápasu patřil aktivnějším hostům, ale první šanci si vypracovali domácí, když po přihrávce Mikulandy hostující brankář míč vyrazil před Blokešem na roh. Ve 14. minutě trefil po odraženém míči bodlem Jíša domácího gólmana. Následně zacinkaly na obou stranách břevna. Nejprve po technické střele Vondráka a poté po trestném kopu domácího P. Mrázka ze strany. Do konce poločasu ještě po sóle ztroskotal na brankáři Hanušovi domácí Blokeš (po krásné uličce Mikulandy) a stejně dopadl i Pohůnek. Na druhé straně nebezpečně pálil Jíša, jehož ránu vyrazil gólman na roh.
Po změně stran již tolik šancí nebylo a hosté přehrávali domácí mužstvo zejména svým pohybem. Jediný gól zápasu přišel v 56. minutě, kdy našel Pekárek na malém vápně Macháčka a ten se nemýlil. Vzápětí mohl zvýšit Vondrák, jehož dalekonosnou střelu vytáhl gólman na roh. Poslední šanci měl na svědomí přestavlcký Mastný, ale hostující obrana ho zastavila. A tak utkání, kterému by slušela remíza, skončilo nejtěsnější výhrou hostů.

Branka: 56. Macháček. Rozhodčí: Mrázek. Diváci: 75. Poločas: 0:0. Přestavlky: Bečvář – Novák, Berka (68.Pivoňka), Pantoflíček, Mikulanda, Kučera, P. Mrázek, M. Mrázek, Blokeš (70. Mastný), Brambora, Pohůnek. Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Blažíček, Jíša, Vávra, Macháček, Vondrák, Pekárek, Lehán, Campodonico, Marek Hanuš. Střídali: Moravec, M. Bumbálek, L. Svoboda.

PRAVONÍN – MARŠOVICE 4:1

Favorizovaní hosté vlétli do utkání sebevědomě a rozjeli utkání v plném tempu. Domácí měli ovšem před početnou diváckou návštěvou velkou motivaci napravit dvě nepovedená poslední utkání. Nenechali se zatlačit a enormním nasazením se soustředěným výkonem v obraně, podpořeným výborně chytajícím Doškářem, úspěšně čelili náporu hostů. Navíc podnikali brejky s častými střeleckými zakončeními. V 17. minutě se jim povedla kombinace na jeden dotek a Studnička povedenou trefou otevřel skóre. Dál se hrál pohledný a rychlý fotbal, s častými osobními souboji, po kterých se i hodně jiskřilo. Hosté sice často stříleli, ale v poločase odcházeli do kabin spokojenější domácí.
Druhý poločas se herně podobal prvnímu. Hosté zvýšili tempo hry a důraz v osobních soubojích, ale bez gólového efektu. Pravonínští dobře bránili a podnikali brejky do otevřenější obrany hostů a v 52. minutě po dlouhém nákopu za maršovickou obranu zvýšil důrazný Studnička na 2:0. Hosté ještě více znervóznili a trápila se nadále v koncovce. Naopak domácí byli na koni a po pěkné individuální akci zvýšil z hranice šestnáctky M. Babický na 3:0. Kanonýr okresního přeboru Žížala sice snížil v 80. minutě po sóle na 3:1, ale překvapivě vysoké vítězství Pravonína potvrdil o chvíli později Ondrák pěknou ranou z dvaceti metrů.

Branky: Studnička 2, M. Babický, Ondrák – Žížala. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Pravonín: Doškář – M. Hoch, Kodeda, Zavadil, Novák, Vlasák, M. Babický, L. Moravec, M. Sibal, Javorský, P. Studnička. Střídali: Ondrák, Lejček, P. Hoch, Kopecký. Maršovice: Fillip – Procházka, Řezníček, D. Zavadil, Šetina, R. Hašek, Laurich, Hampešt, Zderadička, Žížala, Žák. Střídali: J. Zavadil, M. Hašek, Šach, Bartoš, Pechač.

CHOTÝŠANY – JANKOV 0:3

Utkání, které domácí dohrávali v devíti od třicáté minuty, nenabídlo mnoho fotbalových momentů. Chotýšany sice nezačaly špatně a byly hostům vyrovnaným soupeřem, ale oplácení Povolného, rozhodčí v 25. minutě ohodnotil červenou kartou a za chvíli se pakoval do sprch Starosta po druhé žluté a následně červené kartě. Proti devíti si hosté moc šancí nevypracovali, přesto šli do kabin s jednobrankovým náskokem.
Druhá půle již byla v režii Jankova, a to i po fyzické stránce, kdy využili početní převahy a ještě přidali dva góly. Domácí hráče však ctí, že zápas nezabalili. Utkání ale poznamenaly a ovlivnily, mnohdy nepřesné verdikty hlavního rozhodčího. Nepřidali tak na atraktivitě a mnohdy mezi hráči panovala spíše agrese než chuť, si zahrát fotbal.

Branky: Veselý, Hameršmíd, Balík. Rozhodčí: Berenda. ŽK: 2:2. ČK: Povolný, Starosta (oba Ch). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Chotýšany: Šimánek – Poupě, Korecký, Kůt, Starosta, Šícha, Neruda, M. Říha, P. Tůma, T. Matoušek, Povolný. Střídali: R. Říha, M. Matoušek, Holejšovský, M. Tůma. Jankov: Nerad – D. Čermák, Peroutka, Vrzal, Veselý, J. Říha, M. Čermák, Balík, Skála, Horčička, Uhliar. Střídali: Hameršmíd, Kratochvíl, Zajíc, Mrázek, Vosátka.

1. Maršovice⋌ 18 14 0  4 58:13 42
2. Divišov⋌ 18 13 2  3 49:15 41
3. Struhařov⋌ 18 12 3  3 45:21 39
4. Jankov⋌ 18 11 2  5 35:23 35
5. Jírovice⋌ 18  9 3  6 19:22 30
6. Pravonín⋌ 18  8 1  9 48:48 25
7. Vrch. Janovice ⋌ 18  7 3  8 41:38 24
8. Neveklov⋌ 18  6 5  7 40:41 23