Hráno:   1.6.2014, od 17:00 hod, 22°C, jasno

SK Načeradec:  Císař – Smetana, Dražďák, Franc, Voženílek  –  Čáp, Urban, Vobořil, Suchopar  –  Pokorný, Jeništa + Hlinský, Zvára S

TJ Sokol V. Janovice: Vávra – Suchan, Bureš, Hrdlovič, Szekér, Čedík (60. Trojan), Sochůrek, Procházka, Rouš (75. Sázavský), Vrkoslav, Němec (24. Kleňha)

Góly:   2x Sochůrek, Vrkoslav, Kleňha - Dražďák, Jeništa

BN DENÍK:

Suk přiblížil Popovice hattrickem k záchraně

Struhařovský útočník Zmek (u míče) svedl rychlostní souboj s jírovickým urostlým stoperem Borkovcem. Autor: Ivan Vondrák

3.6.2014 10:42

Benešovsko – Okresní fotbalový přebor odjel 24. kolo. Chotýšany po roce opět sestupují, Divišov se přiblížil k postupu, maršovický Žížala ukázal kanonýrské schopnosti.

JANKOV – DIVIŠOV 0:3

V úvodu utkání domácí promarnili, Horčičkou a Vrzalem, dvě vyložené příležitosti. Na druhé straně se ve 25. minutě prosadil kanonýr hostů Zd. Pekárek, který zakončil křížnou střelou rychlý protiútok. Domácí obdržený gól nerozhodil a pokračovali v aktivní hře. Šance Veselého a Horčičky však opět neskončily brankou. Přesto se hrál do konce poločasu velmi svižný fotbal.
Tempo vydrželo i po přestávce. Mužstva předváděla rychlý přechod z obrany do útoku a často byly k vidění hezké kombinace, které ocenila i početná návštěva diváků. Utkání rozhodla povedená střela střídajícího Cacáka, která zapadla do šibenice domácí branky. Snížit mohl aktivní kanonýr Horčička, ale orazítkoval pouze břevno. Třetí branku vstřelil v závěru Vondrák z pokutového kopu. Zápas ukázal kvalitu okresního přeboru před návštěvou, za kterou by se nestyděly ani kluby v krajských soutěží.

Branky: Zd. Pekárek‚ Cacák, Vondrák (z PK). Rozhodčí: Milan Macháček. ŽK: 2:1. Diváci: 170.Poločas: 0:1. Jankov: Nerad – Hameršmíd, Peroutka, Veselý, Zajíc, Balík, Skála, Kolář, Vrzal, Horčička, Uhliar. Střídali: M. Čermák, Kratochvíl, Šimánek. Divišov: J. Hanuš – Martin Hanuš, Blažíček, Jíša, Vávra, Macháček, Vondrák, Zd. Pekárek, Lehán, Campodonico, Marek Hanuš. Střídali: Cacák, Moravec, L. Svoboda.

PRAVONÍN – PŘESTAVLKY 3:3

Utkání bylo bojovné a plné osobních soubojů. Hosté sázeli většinou na dlouhé nakopávané a centrované míče na důrazné útočníky, kteří se dostávali do gólových šancí. Domácí se snažili ve středu hřiště o kombinační hru. Vytvořili si několik střeleckých šancí, ale zakončení bylo nepřesné. Dařilo se jim vyvážet míče z obrany a zejména krajní obránce Kodeda dvakrát zakončoval nepřesně po parádních samostatných akcích. Ve 33. minutě již sešteloval mířidla a podél brankáře otevřel skóre.
Druhý poločas se průběhem hry hodně podobal prvnímu. Důrazní hosté se dál tlačili k domácí bráně především vysokými míči přes obranu, ale bez střeleckého efektu. Naopak domácí po velmi pohledné akci zvýšili v 56. minutě na 2:0. Kodeda vyvezl míč, zpětnou přihrávkou našel Studničku a ten nezaváhal. Hosté se nevzdali, využili pasivity domácích, kteří se příliš zatáhli a z trestného kopu P. Mrázkem přes zeď snížili na 2:1. Pravonínští byli zmrazeni a než se vzpamatovali hosté po důrazu vyrovnali. Přetahovaná pokračovala, o gólové situace nebyla nouze. Domácí dostal do vedení po pěkné kombinaci L. Vlasák. Jenže ani to hosty nezlomilo, vytvořili si v závěru tlak, po kterém v nastavení vyrovnali zřejmě z ofsajdové pozice.

Branky: Kodeda, Studnička, L. Vlasák – P. Mrázek 2, Pohůnek. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 2:2.Poločas: 1:0. Pravonín: Doškář – V. Zavadil, Novák, M. Hoch, Kodeda, P. Hoch, Javorský, L. Vlasák, Studnička, Lejček, L. Moravec. Střídali: Hrubeš, Sibal, Ondrák. Sokol Přestavlky: Toman – Mastný, Berka, Pivoňka, Mikulanda, Kučera, Kačírek, P. Mrázek, M. Mrázek, Brambora, Pohůnek. Střídali: Blokeš, Drazdík, Bečvář.

CHOTÝŠANY – DOLNÍ KRALOVICE 1:3

Domácí začali zápas aktivněji a v první půli předváděli pohledný fotbal s mnoha šancemi, které ale gólem neskončily.
Gólu se dočkali první hosté v úvodu druhé půle po rohovém kopu. Následně převzali iniciativu, po které přidali další dva góly. V závěru se sice Chotýšany dočkaly čestného úspěchu. Ani ten však neodvrátil porážku a také sestup, druhý po sobě.

Branky: Povolný – Pitelka, Vrkoslav, Vošický. Rozhodčí: Kromka. ŽK: 0:1. Poločas: 0:0.Chotýšany: Šimánek – Sysel, Korecký, Poupě, Kůt, Kuthan, Šícha, M. Říha, Vaňkát, Povolný, Filip. Střídali: R. Říha, Holejšovský. Dolní Kralovice: Doležal – Maršoun, Pitelka, Prchal, Malina, Vošický, Vrkoslav, Hanousek, L. Jelínek, Šaman, Dvořák. Střídali: Krištof, Rohan.

NEVEKLOV – MARŠOVICE 0:3

Po celý zápas byli hosté v derby jednoznačně lepší. Domácí se dostali jen ke třem střelám zpoza pokutového území a s těmi si Pechač bez problémů poradil. Hosté ještě tři obrovské šance neproměnili, protože jim v cestě stál skvělý Magnus.

Branky: Žížala 2, D. Zavadil. Rozhodčí: P. Balík. ŽK: 1:0. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Neveklov:Magnus – Zimmel, Semerád, Rabiňák, Havránek – Čichovský, Šmejkal, Hameta, Novák – Šiška, Bartůšek. Střídal: Jakub Novotný. Maršovice: Pechač – Zderadička, M. Hašek, Procházka, Řezníček – J. Zavadil, R. Hašek, Hampešt, Šach, Žížala, D. Zavadil. Střídali: Hrebičík, Laurich, Filip.

MEZNO – POPOVICE 3:4

V souboji o bytí a nebytí v okresním přeboru byl k vidění pohledný fotbal se spoustou šancí a gólů. Nejprve hrozili aktivnější domácí, ale tutovky neproměnili Helma, Kulvajt a ani Kubecovy rány z dálky nebyly úspěšné. Hosté hrozili především z brejků, a to se jim po několika neúspěších vyplatilo, když si Kaucký poradil s vyběhnuvším Plocem. Poté převzali iniciativu Popovičtí, ale výborného Ploce již do přestávky nepřekonali.
Ve druhé půli se Mezenští zakousli do soupeře, vytvořili si velké množství šancí, ale když jich několik spálil Helma, tak se na druhé straně z ojedinělé šance prosadil Suk – 0:2. Domácí se ale nevzdali a Šimák po individuálním průniku snížil a po další akci vyrovnal Kubec po průniku a centru Ladislava Homoly. Mezenští byli namlsáni, vrhli se do útoku, jenže zapomněli bránit, čehož z brejku využil Suk a přehoupl vedení opět na stranu Popovic. Mezno ale kontrovalo Šimákem po presinku popovických obránců – 3:3. Hrdinou zápasu se ale stal o chvíli později hostující Suk, když po trestném kopu a nedorozumění v mezenské obraně zkompletoval hattrick. Na čtvrtý gól hostů již domácí z tlaku nedokázali odpovědět, a tak větší šanci na záchranu mají Popovice než Mezno.

Branky: Šimák 2, Kubec – Suk 3, Kaucký. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1.Mezno: Ploc – Mazour, Lukáš Homola, Kulvajt, Babický – Heráň, Ladislav Homola, Kubec, Hedvik – D. Helma, Šimák. Střídali: Šváb. Popovice: Heřmánek – Hocek, Hovorka, Kašpar, D. Kropáček, Slepička, Dvořák, Suk, Žížala, Kaucký, F. Kropáček. Střídal: Matuška.

STRUHAŘOV – JÍROVICE 1:2

Jedinou pohlednou fotbalovou akci předvedl za domácí kapitán O. Veselý, když ve 14. minutě krásnou střelou z dálky otevřel skóre zápasu. Poté hosté využili dvou chyb ve struhařovské defenzivě a ještě do poločasu otočili vývoj utkání Mizerou a Bubeníkem.
Ve druhém poločase se Jírovičtí soustředili na bránění náskoku a domácí do ničeho vážnější nepustili. Navíc podnikali nebezpečné protiútoky, po kterých ale skóre nenavýšili, přesto si domů odvezli výhru.

Branky: 14. O. Veselý – 22. Mizera, 44. Bubeník. Rozhodčí: Bačinský. ŽK: 2:3. Diváci: 90.Poločas: 1:2. Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Straka, Hovorka, Hroch, Folprecht, Kůstka, O. Veselý, Kocábek, J. Veselý, Zmek. Střídal: Koblasa. Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, D. Stibůrek, Bubeník, Pokorný, Kulda, Reinberger, Mizera, Pazdera, F. Stibůrek. Střídali: Beneš, Svoboda, Holeš, Pěkný.

VRCHOTOVY JANOVICE – SK NAČERADEC 4:2

Zápas začali domácí aktivně a zejména Němec zaměstnával obranu hostí. V 5. minutě byl faulován obráncem v šestnáctce, ale penaltu neproměnil. V 11. minutě prodloužil Bureš v pokutovém území autové vhazování a Vrkoslav zamířil přesně – 1:0. Tlak domácích sílil, na branku hostí se valil jeden útok za druhým, ale brankář Císař držel spoluhráče stále ve hře. Až ve 29. minutě nestačil na hlavičku Sochůrka po rohovém kopu. Ve 37. minutě ještě zakončil parádní kombinaci Sochůrek – Vrkoslav, podél brankáře Kleňha a hosté byli v tu chvíli na ručník.
Do druhého poločasu ale nastoupili jakoby polití živou
vodou. Hýřili pohybem, v 57. minutě zaslouženě snížili Dražďákem a v 72. minutě do statických domácích šiků upravil kanonýr Jeništa na 3:2. Drama ale rychle utnul nejzkušenější domácí hráč Sochůrek, jenž, ač nevelké postavy, upravil opět hlavou na 4:2. Hosté ještě zahrozili v závěru zápasu Jeništou, ale Vávra jeho pokus vychytal.

Branky: 29. a 75. Sochůrek, 11. Vrkoslav, 37. Kleňha – 57. Dražďák, 72. Jeništa. Rozhodčí:Malíř. ŽK: 2:2. Poločas: 3:0. Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Bureš, Hrdlovič, Szekér, Čedík (60. Trojan), Sochůrek, Procházka, Rouš (75. Sázavský), Vrkoslav, Němec (24. Kleňha). SK Načeradec: Císař – Smetana, Dražďák, Suchopár, Vobořil, Pokorný, Urban, Čáp, Franc, Jeništa, Voženílek. Střídali: Hlinský, Zvára.

1. Divišov⋌ 24 19 2  3 77:19 59
2. Maršovice⋌ 24 17 2  5 80:21 53
3. Struhařov⋌ 24 15 4  5 57:28 49
4. Jírovice⋌ 24 13 3  8 36:29 42
5. Jankov⋌ 24 12 3  9 42:37 39
6. Sokol Přestavlky⋌ 24 10 4 10 38:47 34
7. Vrch. Janovice⋌ 24  9 6  9 52:46 33
8. Dolní Kralovice⋌ 24  9 6  9 35:33 33